Bacak Dolgusu

Görsel Anlatımlı Videolar

Bacak dolgusu bacaklarında çarpıklık veya aşırı incelik olan hastalarımızda kullanılır. Bacak dolgusu dediğimiz şey aslında bacak silikonları ile bacak şekillendirme yapmaktır.Ayrıca yağ enjeksiyonları ile de bacak güzelleştirilebilir. 

Bacaklarda dolgu sadece estetik amaçlı değil, bunun dışından çarpık olan bacaklarda da kullanılır.Çarpık bacak yürüme sorunlarına da neden olabilir. Bacak silikonları kolay bir ameliyat ile yerleştirilir ve ömürlük kullanımı vardır. Belirli bir süre sonra bacak silikonlarını değiştirmek gerekmez.

Bacak Şekillendirme Yolları 

Bacak estetiği ile bacak şekillendirme ameliyatları 2 şekilde yapılabilir. Bunlardan biri bacak silikon protezi ile bir diğer de yağ enjeksiyonu ile yapılır. 

Bacak Silikonları Takılması ve Ameliyatı

Bacak silikonları dik bir silikon ile bacakta ki çukur olan böyleye cerrahi olarak yarık açılarak yapılır. Ameliyat genel anestezi ile de yapılabilir veya lokal bir uyuşturma ile de bu ameliyat yapılabilir. Ameliyat esnasında ağrı sızı yaşanmaz. Ameliyat sonrasında 2 hafta süre ile kontrol altında bulunmak gerekir. Ameliyat ölüm riski taşımaz.

bacak-silikonu-fiyatlariBacak Silikonların Fiyatları marka modelleri bacak estetiği ameliyatlarının maliyetini belirler. Her kalitede her türde markada silikon var. Bunların seçimi tamamen kişiye bırakılmıştır. Tavsiyelerimiz de mutlaka olur. Fakat hangisini seçerseniz seçin, ameliyat sonrasında patlama çatlama veya delinme olmaz. Uzun yıllar bu silikonları kullanabilirsiniz. Darbede kaza da falan da en son onlar patlar. 

Yağ Enjeksiyonlu Bacak Dolgusu

Yağ, vücudun her yerinde mutlaka olan bir madde. Bu madde fazla olduğu zamanlarda liposuction ile vücut dışına alınabilir veya vücudun bir yerinde alınan yağ başka bir yerine transfer edilebilir. Bu işlem doğaldır. Bacak estetiğinde de olan işlem bundan ibarettir. Ameliyat öncesinden vücutta yağ varsa ve fazla ise, bu metot uygulanır. Tabi ki her hasta için pekte uygun olmaz. 

Yağlar toplanır ve ihtiyaç olan yere transfer edilir. Bu transfer esnasında bazı kayıplar yaşanması normaldir. Ayrıca yağlar bacak bölgesine uygulandıktan sonra yağların tamamının da tutması da mümkün değildir. Bir kısım tutmaz. Zaten hastanın kendi yağından bacak şekillendirme yapılacaksa, muhtemelen 2. seansta yapılması gerekir. 2. seans daha çok kapatma ve düzeltme yapmak için yapılıyor. Bacağınızın son halini vermek için bu seans belirleyici olacaktır.

Özel Dolgu Malzemeleri ile Bacak Dolgusu

Yukarıda belirtildiği gibi bacak şekillendirmek için temelde 2 yol vardır. Bunların biri silikon bir ise hastanın kendi yağının alınması ve bacak kısmın da ihtiyaç duyulan alana transferidir. Bunların dışında özel dolgu malzemeleri de bu iş için kullanılabilir. Bu dolgu malzemeleri Dünya da kabul görmüş onaylı ürünlerdir. Bunlar aynı kendi hastanın kendi yağ dokusunu transfer eder gibi enjekte edilir. 

Kalıcılık süreleri vardır. Ama bu5-6 yıl gibi uzun yıllara yayılır. Bu süre sonrasında vücut bunu mutlaka dışarıya atar. Yani işlem uzun süre etki gösteren ürünlerden olsa bile, bu ürün mutlaka niahayet bulur. En büyük avantajı ise, bir süre sonra bacaklarınıza farklı metot ile veya farklı form da tekrar bacaklarınızı şekillendirebilmek opsiyonudur. Bu yüzel bişeydir. Çünkü belki 5 yıl sonra silikon isteyebilir, veya bacak kalınlığınızı kilo alıp vermeye bağlı olarak farklı bir form da olmasını isteyebilirsiniz. Tercih tamamen size kalmıştır. 

Bacak Dolgusu Fiyatları

Bacak dolgusu da ücret belirlemesi hasta muayenesi ile yapılır. Ameliyat öncesinde mutlaka bir bacağa bakmak lazım. Ona göre ameliyatı hangi teknik ile yapacağız buna göre fiyat belirleriz. Silikonların fiyatları da değişik. Bunlarda ameliyat maliyetini değiştirir. Kısacası bu ameliyat için fiyatları şimdiden belirlemek oldukça zor. 

Bu yüzden bacaklarınızla ilgili sorunlarınız için ameliyat öncesi doktorla iyi konuşulmalı ve ameliyatı nasıl hangi teknikle hangi hastane de ne kadara yapılacağı öğrenilmelidir. Aslında fiyattan da önemlisi bu ameliyatı doktoru kaç kere yaptığıdır. Tıp işi pratiğe dayalı bir meslek grubu olduğu için ameliyat sayısı tercih sebebiniz olabilir.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Sorularınız için iletişim bölümünden sorularınızı bana iletebilirsiniz.

Bu Sayfa 13.927 kez ziyaret edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , , , , , , , ,

15 comments:

suna ateş31 Mart 2014 at 10:44Reply

Bacak dolgusunun tahmini fiyatını yazabilir misiniz.

isim (required)13 Eylül 2014 at 15:31Reply

Merhaba. Ben yag dolgusu istiyorum fakat cok zayifim vucudumun hiçbir yerinde yag alinacak yer yok. Bu durumda. ne yapılabilir?

esra15 Eylül 2014 at 16:54Reply

evet asagi yukari fiyat araligini yazarsaniz sevinirim bacak yag dolgusunun ve ne kadar sureli kullaniliyor bu islem.iyi calismalar

isim (required)02 Nisan 2015 at 19:17Reply

Men azeriyem.ariq deylem.normalam mene ele gelirki bedenimseki yag dokulariyla bacak dolgusu etmek olar.ama zarari varmi ve fiyati ne kadar

Hayriye doğan28 Mayıs 2015 at 11:36Reply

Bacak dolgusu ameliyatı ne kadar sürer ve ne kadar ücret alınır

yasemin demiroğlu25 Ağustos 2015 at 09:21Reply

dizaltı bacak estetiği slikon ve yağ dolgusu fiyatlarını ortalama olarak öğrenebilirmiyim
birde ilk muayene ücretlimidir ücretliyse nekadar?
syg

Op Dr Ali Mezdeği16 Mayıs 2017 at 10:47Reply

Merhaba yasemin hanım;
Muayenelerimiz ücretsizdir. İsterseniz 0543 241 3 241 nolu WhatsApp hattından yazarak randevu fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Atike04 Ekim 2015 at 22:33Reply

Ben üst bacaklarımin yan kısımlarına yani basen de deniyor o kisimlara silikon veya yağ enjekte istiyorum. Bana bir Fiyat soyleyebilirmisiniz?

Op Dr Ali Mezdeği16 Mayıs 2017 at 10:46Reply

Merhaba atike hanım ;
Randevu, Fiyat ve Ameliyat hakkında ki Tüm sorularınız için ;
WhatsApp Hattımız : 0543 241 3 241 den yazabilir veya arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bacak Dolgusu25 Ekim 2016 at 11:55Reply

bacak dolgusu basenlere de oluyor mu acaba ?

Op Dr Ali Mezdeği16 Mayıs 2017 at 10:45Reply

Tabi ki ücretsiz muayene olarak daha net bilgi ve fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Halime yağlu14 Nisan 2017 at 00:15Reply

Tel de sorunlarımı konuşmak isterim fiat ögrenmek istiyorum arasanız memnun olurum

Op Dr Ali Mezdeği16 Mayıs 2017 at 10:44Reply

Merhaba Halime hanım ;
Herhangi bir iletişim telefonunuz yok yorumda…
İsterseniz 0543 241 3 241 nolu WhatsApp hattımıza yazın, danışman arkadaşlarımızın hemen arasın sizi olur mu ?
Sağlıklı günler dilerim

Esra21 Mayıs 2017 at 18:24Reply

Merhaba bende alt bacaklarda biraz çarpıklık var ben alt bacağa dolgu istyrm fiyat almak istyrm

Op Dr Ali Mezdeği22 Mayıs 2017 at 11:12Reply

Merhaba Esra hanım ;
İnternet üzerinden fiyat maalesef veremiyorum.
WhatsApp hattımız 0543 241 3 241 dir. Buradan fiyat bilgisi ücretsiz randevu ve sorularınızın cevabını alabilirsiniz.
İyi Günler