All posts in Bacak Estetiği

Bacak Dolgusu

Bacak Dolgusu

Bacak dolgusu bacaklarında çarpıklık veya aşırı incelik olan hastalarımızda kullanılır. Bacak dolgusu dediğimiz şey aslında bacak silikonları ile bacak şekillendirme yapmaktır.Ayrıca yağ enjeksiyonları ile de bacak güzelleştirilebilir. 

Bacaklarda dolgu sadece estetik amaçlı değil, bunun dışından çarpık olan bacaklarda da kullanılır.Çarpık bacak yürüme sorunlarına da neden olabilir. Bacak silikonları kolay bir ameliyat ile yerleştirilir ve ömürlük kullanımı vardır. Belirli bir süre sonra bacak silikonlarını değiştirmek gerekmez.

Eğer bacak estetiği hakkında bilgi almak istiyorsanız linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog » Bacak Estetiği

Video Anlatım

Bacak Şekillendirme Yolları 

Bacak estetiği ile bacak şekillendirme ameliyatları 2 şekilde yapılabilir. Bunlardan biri bacak silikon protezi ile bir diğer de yağ enjeksiyonu ile yapılır. 

Bacak Silikonları Takılması ve Ameliyatı

Bacak silikonları dik bir silikon ile bacakta ki çukur olan böyleye cerrahi olarak yarık açılarak yapılır. Ameliyat genel anestezi ile de yapılabilir veya lokal bir uyuşturma ile de bu ameliyat yapılabilir. Ameliyat esnasında ağrı sızı yaşanmaz. Ameliyat sonrasında 2 hafta süre ile kontrol altında bulunmak gerekir. Ameliyat ölüm riski taşımaz. Bacak dolgusu

Bacak dolgusuBacak Silikonların Fiyatları marka modelleri bacak estetiği ameliyatlarının maliyetini belirler. Her kalitede her türde markada silikon var. Bunların seçimi tamamen kişiye bırakılmıştır. Tavsiyelerimiz de mutlaka olur. Fakat hangisini seçerseniz seçin, ameliyat sonrasında patlama çatlama veya delinme olmaz. Uzun yıllar bu silikonları kullanabilirsiniz. Darbede kaza da falan da en son onlar patlar. 

Yağ Enjeksiyonlu Bacak Dolgusu

Yağ, vücudun her yerinde mutlaka olan bir madde. Bu madde fazla olduğu zamanlarda liposuction ile vücut dışına alınabilir veya vücudun bir yerinde alınan yağ başka bir yerine transfer edilebilir. Bu işlem doğaldır. Bacak estetiğinde de olan işlem bundan ibarettir. Ameliyat öncesinden vücutta yağ varsa ve fazla ise, bu metot uygulanır. Tabi ki her hasta için pekte uygun olmaz. Bacak dolgusu

Yağlar toplanır ve ihtiyaç olan yere transfer edilir. Bu transfer esnasında bazı kayıplar yaşanması normaldir. Ayrıca yağlar bacak bölgesine uygulandıktan sonra yağların tamamının da tutması da mümkün değildir. Bir kısım tutmaz. Zaten hastanın kendi yağından bacak şekillendirme yapılacaksa, muhtemelen 2. seansta yapılması gerekir. 2. seans daha çok kapatma ve düzeltme yapmak için yapılıyor. Bacağınızın son halini vermek için bu seans belirleyici olacaktır.

Özel Dolgu Malzemeleri ile Bacak Dolgusu

Yukarıda belirtildiği gibi bacak şekillendirmek için temelde 2 yol vardır. Bunların biri silikon bir ise hastanın kendi yağının alınması ve bacak kısmın da ihtiyaç duyulan alana transferidir. Bunların dışında özel dolgu malzemeleri de bu iş için kullanılabilir. Bu dolgu malzemeleri Dünya da kabul görmüş onaylı ürünlerdir. Bunlar aynı kendi hastanın kendi yağ dokusunu transfer eder gibi enjekte edilir. 

Kalıcılık süreleri vardır. Ama bu5-6 yıl gibi uzun yıllara yayılır. Bu süre sonrasında vücut bunu mutlaka dışarıya atar. Yani işlem uzun süre etki gösteren ürünlerden olsa bile, bu ürün mutlaka niahayet bulur. En büyük avantajı ise, bir süre sonra bacaklarınıza farklı metot ile veya farklı form da tekrar bacaklarınızı şekillendirebilmek opsiyonudur. Bu yüzel bişeydir. Çünkü belki 5 yıl sonra silikon isteyebilir, veya bacak kalınlığınızı kilo alıp vermeye bağlı olarak farklı bir form da olmasını isteyebilirsiniz. Tercih tamamen size kalmıştır. 

Bacak Dolgusu Fiyatları

Bacak dolgusu da ücret belirlemesi hasta muayenesi ile yapılır. Ameliyat öncesinde mutlaka bir bacağa bakmak lazım. Ona göre ameliyatı hangi teknik ile yapacağız buna göre fiyat belirleriz. Silikonların fiyatları da değişik. Bunlarda ameliyat maliyetini değiştirir. Kısacası bu ameliyat için fiyatları şimdiden belirlemek oldukça zor. 

Bu yüzden bacaklarınızla ilgili sorunlarınız için ameliyat öncesi doktorla iyi konuşulmalı ve ameliyatı nasıl hangi teknikle hangi hastane de ne kadara yapılacağı öğrenilmelidir. Aslında fiyattan da önemlisi bu ameliyatı doktoru kaç kere yaptığıdır. Tıp işi pratiğe dayalı bir meslek grubu olduğu için ameliyat sayısı tercih sebebiniz olabilir.

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Sorularınız için iletişim bölümünden sorularınızı bana iletebilirsiniz.

More

Bacak şekillendirme

Bacak şekillendirme

Bacak kadınların dişiliğinin yansıtan bir uzuv. Bu yüzden her kadın güzel ve bakımlı bacaklara sahip olmak ister. Fakat her kadın aynı şansta olmayabilir.Bu gibi durumlarda çeşitli kombine yapılan estetik işlemler ile bacaklar istenen forma ve estetiğe ulaştırılabilir.

Eğer çarpık bacak ameliyatı hakkında bilgi almak istiyorsanız, linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog » Bacak Estetiği

Video Anlatım 

Bacakta Oluşabilecek Problemler

  • Bacak bölgesinin selülitli olması
  • Bacak bölgesi aşırı kalın olabilir
  • Bacak İnce ve şekilsiz olabilir

Eğer bir bacakta selülit var ise, genelde yapılan seçim lazer liposuction olacaktır. Bu yöntem ile hem bacak vücut yapısına göre orantılı bir hale getirilir hemde bacakta ki kıvrımlar ve dalgalanmalar giderilir. Selülit spor veya diyet tedavileri ile son bulan bir sıkıntı değildir. Bu yüzden bir bacak uzmanı muayene etmelidir. Bacak şekillendirme

Eğer bacak bölgesinde kalınlık var ise, yine lipo kullanılır. Genelde yağ alma işlemi ile bacak inceltilebilir. klasik, vaser veya lazer tekniği mi kullanılacak bu hastanın muayenesinden sonra belli olur. Hastaya en fazla fayda sağlaması beklenen yöntem seçilerek uygulanır. Bacak şekillendirme

Bacak inceliği ile alakalı durumlarda genelde kullanılan yöntem silikon protezdir. Ama buna ihtiyaç yok ve hastanın vücudunda yağ miktarı yeter ki ise, vücudundan yağ alınabilir. Bunun dışında hazır dolgu malzemeleri ile de, bacak yeniden şekillenebilir. Yeni estetik görünüm kazanabilir.

Ameliyat Planı Oluşturma

Bacak şekillendirme ameliyatların lazer lipo , liposuction, yağ enjeksiyonu, silikon protez, botoks gibi her işlem bacağın şekline göre uygulanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus her hastaya aynı tekniklerin uygulanmamasıdır. Her kadının bacakları için ihtiyacı farklı olduğundan muayene iyi yapılmalı ne istenildiğine göre ameliyat planı oluşturulmalıdır. 

Bu işlemler sırası değişmekle birlikte, bazıları için sonradan 2 seanslar belki 3 seanslar da uygulanabilmektedir. Bu yüzden bacak şekillendirme ameliyatı üzerinde çalışılması gereken bir estetik ameliyat olduğu bilinmelidir. Bazı durumlarda bacaktan yağ alınması gerekirken aynı bacağın başka bir bölgesine yağ enjekte edilme ihtiyacı olabilir. Ayrıca bu işlemleri hiçbiride hasta için uygun olmayabilir. Bacak şekillendirme

Sonuç olarak ; 

Yukarı da da bahsettiğim gibi bacak estetiği günümüzde sıklıkla yapılan ve bacakların şekilsizliği yüzünden plajlardan ve denizden uzak durun hastalar bile var. Kendini beğenmek isteyen bakımı olan kadınları tercihi olan bu bacak şekillendirme estetiği kolaylıkla ve zaman harcamadan yapılabilir, ve istenin bacak güzelliğine kadınlar kavuşabilir. 

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

More

Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık bacak diye halk dilinde bilinen bu sorun genelde küçük yaşlarda genetik bir sorun olarak görülmektedir. Çarpık bacaklı olup olmadığını bir kişinin anlaması için, topuklarını birleştirme ve diz kısmında açıklık varsa veya birleşmiyorsa kişide çarpık bacak sorunu var demektir.

Çarpık Bacaklı olmanın Verdiği Dezavantajlar

Çarpık bacaklı olan bir hasta etek giymede sorun yaşayabilir. Bacakları kapatma ihtiyacı sürekli duyacaktır. Bunun yanında psikolojik olarak çarpık bacaklar kişiye de can sıkıntısı verecektir. Çarpık bacaklı olan bir kişi yaz aylarında plajlardan uzak durmaya kadar insanın kafasına takılan psikolojik bir sorun olarak görülmektedir.

Eğer klasik bacak estetiği ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog » Bacak Estetiği

Video Anlatım 

Çarpık Bacak Tedavisi Nasıl Olur ?

Peki bu çarpık bacak tedavi edilebiliyor mu, günümüzde estetik dünyasında ki son gelişmeler ve teknolojik destekler bu ameliyatı yapmamıza olanak saplamakta. Çarpık bacak tedavisinde silikon protez kullanımı ve hastanın vücudunda ki kendi fazla yağın alınarak bacak kısmına transfer edilmesi ile de çarpık bacak sorunu giderilebilmektedir. Çarpık Bacak Estetiği

Ameliyat Süreci

Ameliyat zorlu ve yorucu bir ameliyat değildir.Genelde aynı gün veya bir gün sonra hasta taburcu olabilir ve gündelik hayatına kaldığı yerden devam edebilme özgürlüğü tanır. Ameliyat genel anestezi veya lokal olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Fakat şart olan bir ameliyathane de ve tam teşekküllü bir hastanede bu ameliyatın yapılması şarttır. Çarpık Bacak Estetiği

Ameliyat Sonrası Bacak Eski Haline Döner Mi ?

Çarpık bacak (Parantez bacak) tedavisi için ameliyat olmuş bir hastanın eğer silikon protez kullanılmış ise bacaklarının eski haline gelmesi düşünülemez. Çünkü Bacak içine yerleştirilen bu silikon protezler ömür boyu garantili maddelerdir. 10 yılda bir de olsa kontrol tavsiye edilir. Bunun dışında erime uçma veya yerinden kayma olması söz konusu değildir. Bu silikon protezlerinde bir çok çeşidi vardır. Bunlar bacak yapısına göre değerlendirilip tercih edilir. İhtiyaca en uygun protez ile çarpık bacak sorunu düzeltilir. Çarpık Bacak Estetiği

Ameliyat Sonrası 

Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hastane de kalınması tavsiyemizdir. Oluşabilecek herhangi bir olumsuz durum takip edilip, müdahale şansı olacaktır. Ayrıca ameliyat sonrasında aşırı ağrı sızı yaşanmaz. Verilen ilaçlar düzenli olarak kullanıldığında ameliyat sonrası konfor tahsis edilir. Ayrıca ameliyat sonrasında doktorun belirlediği sürelerde kontrole gelerek, ameliyatın başarı oranı arttırılır. Ameliyat sonrasında normal hayata dönüş ortalama bir aydır. Hasta aynı gün içinde küçük egzersizler ile yürüme çalışmalarına başlayabilir. Bu durum hastanın durumuna göre gecikebilir. Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık bacak yüzünden canı sıkılan ve hayatının kısıtlandığını düşünene hastalarımız için bu ameliyatı tavsiye ediyoruz. Küçük bir müdahale ile kişi istediği bacaklara kavuşabilmektedir. Ameliyat şartları ve teknikleri muayene esnasında doktor ve hasta ile birlikte belirlenir. 

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading... More

Estetik Bacak Germe Ameliyatı

Estetik Bacak Germe Ameliyatı

Bacak güzelliği özellikle kadın vücudunda çok önemli yer tutar. Bacak bölgesinde sıkıntı yaşayan bayanlarda öz güven,kıyafet seçimi gibi konularda ciddi sorunlar görülür.

Bol pantolonlarla bacağı gizleme, mini etek giyen bayanlara imrenerek bakma, özellikle yaz aylarında havuz ve deniz gibi sosyal aktivitelerden kaçınma gibi basit görünen ama insan hayatında çok da önemli olan sorunlara neden olur.

Eğer aradığınız çarpık bacak tedavisi ise, linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog » Bacak Estetiği

Video Anlatım

Bacakta karşılaşılan temel sorunlar ise şunlardır: Parantez bacak görünümü,bacağın ince ya da kalın olması ve asimetrik bacak görünümüdür. Bu sorunların giderilmesinde ise temel olarak uygulanan yöntemler yağ enjeksiyonu, silikon protezler kullanımı ve liposuction yöntemleridir.

Her estetik müdahalede olduğu gibi öncelikle hastanın şikayetleri dinlenir ve muayene bulguları da tespit edildikten sonra uygulanacak yöntem belirlenir. Uygulanacak yönteme göre hastanın cerrahi planlaması ve çizimi yapılır.Ameliyat planlamasında çizim çok önemli yer tutar ve hastanın aktif katılımı ile interaktif çalışma yapmak gereklidir. Bu sayede ameliyat sonrası hasta memnuniyeti çok yüksek düzeyde olacaktır. Estetik Bacak Germe Ameliyatı

YAĞ ENJEKSİYONU(KÖK HÜCRE İLE ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ):

Temel olarak vücudun uygun olan diğer silikon-protezle-bacak-estetigibölgelerinden alınan yağ dokusu özel işlemlerden geçirildikten sonra ve kök hücre ile zenginleştirme uygulamaları da yapıldıktan sonra bacakta ihtiyaç olan bölgelere enjekte edilir. Yağ enjeksiyonunda ortalama olarak enjekte edilen miktarın %50 sinin kalıcı olacağını tecrübelerimizle ve bilimsel yayınların ışığında söyleyebiliriz. Dolayısıyla deformitenin az olduğu olgularda tek seans yeterli olurken deformitenin fazla olduğu olgularda ise tekrar eden uygulamalar yapmak gerekebilir. Birden fazla seans gereken hastalarda seans aralıkları minimum 3 ay olmalıdır.

Bu yöntem genel anestezi veya sedasyonla hastane koşullarında ve ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Ortalama cerrahi süresi 45 dakika-1 saat arasındadır. Hastaneden aynı gün bile taburcu olunabilir ve hastanın sosyal-iş yaşantısına dönmesi maksimum 3-4 gününü alır.Final neticeye ulaşmak içinse ortalama 1 aylık bir bekleme dönemi gereklidir. Estetik Bacak Germe Ameliyatı

SİLİKON PROTEZ KULLANIMI:

Deformitenin belirgin olduğu durumlarda ya da çoklu seans arzu etmeyen hastalarda tek seansta sorunu giderebiliriz. Kullanılan silikon protezler ömür boyu kullanılabilecek kaliteli protezlerdir. Yine ameliyat öncesinde cerrahi planlama ve çizim yapmak gereklidir. Estetik Bacak Germe Ameliyatı

Ameliyat genel anestezi veya spinal anestezi ile hastane ortamında ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Diz bölgesi arka kısımdan ortalama 3-4 cm lik bir kesi yapılır,bu kesi diz arkasındaki deri katlantısı içine gizlenerek yapıldığı için hastada iz ile ilgili sorun yaşanmaz. Ameliyat ortalama 45 dakika sürer. Silikon protez baldır bölgesindeki kas dokusunun altına yerleştirilir. Cerrahi kesimiz estetik, kendiliğinden eriyen ,gizli dikişlerle kapatılır ve hastadan dikiş alınması gerekmez. Ameliyat sonrasında bacak için elastik bandaj uygulaması yapılır veya varis çorabı giydirilir. Hasta aynı gün veya bir gün sonra taburcu edilir. Ameliyat sonrası erken dönemde hastanın rahat hareket edebilmesi için topuklu terlik giymesini özellikle öneriyoruz. Bu uygulama ile protezin yerleştirildiği bölgedeki tansiyon azalacağı için ağrı-sızı gibi sorunlarla karşılaşma olasılığımız azalır. Hasta ameliyat dan 7-10 gün sonra sosyal-iş yaşantısına dönebilir, bir ay sonra da her türlü sportif aktiviteyi yapacak duruma ulaşır.

LİPOSUCTİON UYGULAMASI:

Özellikle bacakların kalın olduğu durumlarda yapılır. Klasik liposuctiondan en önemli farkı daha da özenli çalışılması gereksinimidir.Yağ doku kalınlığı ameliyat öncesinde ultrasonla değerlendirilir ve cerrahi planlama yağ doku kalınlığına göre belirlenir.Ameliyat süresi ortalama 1 saattir ve hasta aynı gün taburcu olabilir. Ameliyat sonrasında 3 hafta sure ile kompresif giysi yada bandaj uygulaması gerekmektedir. Sosyal-iş yaşantısına dönüş içinse 4-5 gün yeterlidir.

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading... More
Telefon ET
WhatsApp