Blog Sayfamız

Bacak Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Bacak şekillendirme

Bacak şekillendirme

[dt_divider style=”wide”/]Görsel Anlatımlı Videolar

Bacak kadınların dişiliğinin yansıtan bir uzuv. Bu yüzden her kadın güzel ve bakımlı bacaklara sahip olmak ister. Fakat her kadın aynı şansta olmayabilir.Bu gibi durumlarda çeşitli kombine yapılan estetik işlemler ile bacaklar istenen forma ve estetiğe ulaştırılabilir.

Bacakta Oluşabilecek Problemler

  • Bacak bölgesinin selülitli olması
  • Bacak bölgesi aşırı kalın olabilir
  • Bacak İnce ve şekilsiz olabilir

Eğer bir bacakta selülit var ise, genelde yapılan seçim lazer liposuction olacaktır. Bu yöntem ile hem bacak vücut yapısına göre orantılı bir hale getirilir hemde bacakta ki kıvrımlar ve dalgalanmalar giderilir. Selülit spor veya diyet tedavileri ile son bulan bir sıkıntı değildir. Bu yüzden bir bacak uzmanı muayene etmelidir.

Eğer bacak bölgesinde kalınlık var ise, yine lipo kullanılır. Genelde yağ alma işlemi ile bacak inceltilebilir. klasik, vaser veya lazer tekniği mi kullanılacak bu hastanın muayenesinden sonra belli olur. Hastaya en fazla fayda sağlaması beklenen yöntem seçilerek uygulanır.

Bacak inceliği ile alakalı durumlarda genelde kullanılan yöntem silikon protezdir. Ama buna ihtiyaç yok ve hastanın vücudunda yağ miktarı yeter ki ise, vücudundan yağ alınabilir. Bunun dışında hazır dolgu malzemeleri ile de, bacak yeniden şekillenebilir. Yeni estetik görünüm kazanabilir.

Ameliyat Planı Oluşturma

Bacak şekillendirme ameliyatların lazer lipo , liposuction, yağ enjeksiyonu, silikon protez, botoks gibi her işlem bacağın şekline göre uygulanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus her hastaya aynı tekniklerin uygulanmamasıdır. Her kadının bacakları için ihtiyacı farklı olduğundan muayene iyi yapılmalı ne istenildiğine göre ameliyat planı oluşturulmalıdır. 

Bu işlemler sırası değişmekle birlikte, bazıları için sonradan 2 seanslar belki 3 seanslar da uygulanabilmektedir. Bu yüzden bacak şekillendirme ameliyatı üzerinde çalışılması gereken bir estetik ameliyat olduğu bilinmelidir. Bazı durumlarda bacaktan yağ alınması gerekirken aynı bacağın başka bir bölgesine yağ enjekte edilme ihtiyacı olabilir. Ayrıca bu işlemleri hiçbiride hasta için uygun olmayabilir.

Sonuç olarak ; 

Yukarı da da bahsettiğim gibi bacak estetiği günümüzde sıklıkla yapılan ve bacakların şekilsizliği yüzünden plajlardan ve denizden uzak durun hastalar bile var. Kendini beğenmek isteyen bakımı olan kadınları tercihi olan bu bacak şekillendirme estetiği kolaylıkla ve zaman harcamadan yapılabilir, ve istenin bacak güzelliğine kadınlar kavuşabilir. 

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arama Yap
Yol Tarifi