Blog Sayfamız

Bacak Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Bacak estetiği ameliyat süresi

Parantez bacak ameliyatlarında silikon protez kullanımı, yağ enjeksiyonu ve sentetik dolgu materyalleri uygulamaları şeklinde tedavi alternatifleri bulunmaktadır.

Yağ enjeksiyonu ya da sentetik dolgu uygulamalarında hastanın ufak tefek sızıları olabilir, ancak ağrı sorunu sıklıkla görmeyiz. Ameliyat süresi ortalama 1-1.5 saat civarıdır.

Silikon protez uygulamalarında ise püf noktası hastanın ameliyat sonrası 3-5 cm topuklu terlik ya da ayakkabı kullanmasında gizlidir.  Ameliyat süresi 30 dakikadır. Topuklu ayakkabılarla hastalar hemen hiç ağrıları olmadan hareket edebilirler. Yere düz basabilecek hale gelmek için 5-7 gün arasında bir süre gereklidir. Ameliyattan 2-3 hafta sonra ise spor yapmaya dahi başlayabilirler.

Eğer bacak estetiği hakkında direk bilgi almak istiyorsanız linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog

Video Anlatım 

Bacak estetiği Anestezi türü

Bacak estetiği ameliyatları çoğunlukla genel anestezi ile yapılır, ameliyat süresi kısa olduğu için hasta aynı gün bile taburcu edilebilir.

Parantez bacak ameliyatının zararları var mı ?

Her ameliyatın olduğu gibi parantez bacak ameliyatlarında gerek cerrahiye bağlı gerekse de anesteziyle alakalı komplikasyon riskleri bulunmaktadır. Şu ana kadar hiç karşılaşmamış olsam da hematom, seroma ya da enfeksiyon gibi riskleri vardır. Ancak bu risklerin oranının çok düşük olduğunu bilmenizi isterim. Yara iyileşmesinde sorun olan hastalarda iz ile alakalı sorunlar olabiliyor ama bunları da ilave tedavilerle çözmeye çalışıyoruz.

Tek bacak diğerine göre zayıf. Yinede ameliyat olabilirmiyim ?

Elbette olabilirsiniz, burada önemli olan hangi tarafın normal ya da normale daha yakın olduğunu tespit edebilmektir. Sonrasında basit bir cerrahi müdahale ile sorun giderilebilir.

Bacak estetiğinde liposuction yönteminin yeri

Bacak estetiğinde liposuction yönteminin çok önemli yeri vardır. Parantez bacak ameliyatlarında diz kapağı iç bölgesindeki tümsek şeklindeki görüntünün liposuctionla düzeltilmesi estetik neticeyi süper hale getirmektedir. Üst bacak-uyluk bölgesinde ise anormal yerleşimli yağ dokularının uzaklaştırılmasıyla daha zarif ve estetik oranları süper bir bacak görünümü elde edebiliyoruz.

Alt bacak için “calf” implant yöntemi ne demek

Alt bacakta ‘Calf implant’ yöntemi özellikle parantez bacak olgularında kullandığımız cerrahi yöntemi yani silikon protez yerleştirilmesini ifade eden bir terimdir.

Bacak estetiği ile sarkma ve gevşeklik gider mi ?

Özellikle üst bacak-uyluk bölgesindeki sarkma ve gevşeklikler bacak estetiği yani uyluk germe ameliyatı ile giderilebilir.

Bacak eğriliği için bir tedavi var mı ?

Bacak eğriliği için elbette değişik ameliyat alternatifleri vardır. Eğer eğrilik çok fazla ise nadiren ortopedik müdahaleler gerekebilir. Ancak çoğunlukla bu tarz büyük ameliyatlara ihtiyaç olmaksızın silikon protez veya dolgu uygulamaları yeterli olmaktadır.

Bacak estetiği sonrası kullanılan ilaçlar

Bacak estetiği ameliyatı sonrasında 5 gün süre ile antibiyotik ve ihtiyaç durumunda ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Nadiren morluk ya da kızarıklık olabilir, bu durumda da Arnica jel kullanımı iyileşmeyi hızlandıracağı için önerebiliriz.

2. Kez bacak estetiği yapılır mı ?

Bacak estetiği olan hastalar eğer lüzum varsa ikinci kez bacak estetiği olabilirler. Yağ enjeksiyonu tekniğinde deformite fazla ise ya da erime fazla olduysa ikinci yağ enjeksiyonu uygulanabilir. Silikon protez opsiyonunda çoğunlukla ikinci kez ameliyat olmak gerekmez.

Bacak eğriliğini tedavi ettirmesen bir şey olur mu ?

Bacak eğriliğini tedavi ettirmeniz zorunlu bir işlem değildir, sadece mevcut estetik sıkıntınızla yaşamaya devam edersiniz.

Parantez bacaklı olmanın nedeni nedir ?

Parantez bacaklı olmanın sıklıkla nedeni genetiktir yani doğuştan bu şekildedir, büyüdükçe de net olarak ortaya çıkar. Bunun dışında vitamin D eksikliğinde kemikte eğrilik olabileceği için parantez bacağa neden olabilir. Bacak Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Bacak germe selülit tedavisi için uygulanabilir mi ?

Bacak-uyluk germe ameliyatı direkt olarak selülit tedavisi için önerilmez. Ancak uyluk germe ameliyatı liposuctionla beraber yapıldığı için ve germe etkisiyle selülit görünümünde elbette azalma olacaktır.

Silikon vücuda zarar verir mi ?

Silikon protezler vücutta başlıca meme, popo ve bacak gibi bölgelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu silikon protezlerin vücuda zarar vermeyeceği bilimsel olarak ortaya konmuştur, aksi takdirde üretimleri ve kullanımları kısıtlanır dı.

Bacak estetiği sonrası riskler ve sakıncalar nelerdir ?

Bacak estetiği sonrasında özellikle ilk 5-7 gün rahat, ağrısız ve konforlu yürüyebilmek için  topuklu terlik ve ayakkabılarla yürümek gerekmektedir. Çoğunlukla diz iç bölgesine liposuctionda yaptığımız için oluşabilecek kızarıklık ya da morluk için değişik krem-jellerin kullanımını öneriyoruz.

Yürüdükçe bacak silikonu hissedilir mi ?

Bacak estetiği sonrasında bırakın  yürümeyi koşarken bile silikon protezi hissedemezsiniz, dolayısıyla yaşantınızı normal bir şekilde devam ettirebilirsiniz. Bacak Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyat sonrasında normal hayata dönüş süresi

Bacak estetiği ameliyatından sonra normal hayata dönüş süresi hastanın iyileşme hızıyla doğru orantılıdır. Benim hastalarıma önerim bir hafta sonra dönmeleri şeklindedir, ancak doğrusu ertesi gün bile normal yaşantısına dönen hastalarım oldu.

Silikon protez uygulamalarında ise püf noktası hastanın ameliyat sonrası 3-5 cm topuklu terlik ya da ayakkabı kullanmasında gizlidir. Topuklu ayakkabılarla hastalar hemen hiç ağrıları olmadan hareket edebilirler. Yere düz basabilecek hale gelmek için 5-7 gün arasında bir süre gereklidir. Ameliyattan 2-3 hafta sonra ise spor yapmaya dahi başlayabilirler.

Bacak estetiği için yaş sınırı var mı?

Bacak estetiği için elbette yaş sınırı vardır ve olmalıdır. Bu tarz ameliyatlarda hastanın gelişim sürecinin yani boy uzamasının tamamlanması gerekmektedir. Sonrasında rahatlıkla yapılabilir.

Bacak kalınlaştırdıktan bir süre sonra yağlar erir mi ?

Vücudun hangi bölgesine yapılırsa yapılsın eriyen yağların ortalama %50 si erir, kalan %50 si ise ömür boyu kalıcıdır. Dolayısıyla ameliyat esnasında eriyecek kısmı göz önünde bulundurarak fazladan enjeksiyon yapılmalıdır ve her halükarda ikinci seans gereksinimi olabileceğini hastanın bilmesi gerekir.

Spor yapmakla bacak incelir mi ?

Spor yapmakla maalesef bacakları inceltebilmek pek mümkün değildir. Bilakis yanlış yapılan sporla bacak kasları geliştirilirse kalınlaşma bile görülebilir.

Bacak estetiği ile yapılan kombine ameliyatlar nelerdir ?

Bacak estetiği ile her estetik ameliyat kombine edilebilir. Bacak Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Dolgu mu daha iyi ? Silikon mu ?

Bacak estetiğinde hiçbir yöntemin diğerine üstünlüğü yoktur, doğru olan hastanın muayene bulgularına göre en uygun kararı verebilmektir. Ancak klinik tecrübelerim ve kanaatim silikon protez opsiyonunun daha pratik ve hızlı sonuç veren bir yöntem olduğu yönündedir.

Lipomlar Bacak estetiği ile düzelir mi ?

Lipomlar tek tek çıkartılabileceği gibi eğer çok büyükse bacak estetiği esnasında liposuction yöntemi ile çözümlenmiş olur. Bacak Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Bacak ameliyatı hangi aylarda olunmalı ?

Bacak estetiği ameliyatı her mevsimde, dönemde yapılabilir. Burada önemli olan hastanın kendini ameliyata hazır hissetmesidir.

Takılan protez hareket eder mi ?

Silikon protezi yerleştirirken protez ölçülerinde bir cep oluştururuz, dolayısıyla yerleştirilen silikon protez hareket etmez.

Bacak düzeltme sonrası iz kalır mı ?

Parantez bacak estetiği ameliyatında diz arkasından 3-4 cm lik kesi yapıyoruz, ameliyat bitiminde kesi estetik, gizli, kendiliğinden eriyen dikişlerle kapatılır. İlk 2-3 ay kesi hattı hafif kızarık çizgi olarak belli olur, sonrasında solmaya başlar. 6-9 ay sonra hemen hemen ten rengine ulaşır ve belli belirsiz hal alır. Bu süreç esnasında ilave tedavilerle izin daha da kaliteli iyileşmesini sağlamaya çalışırız.

Diyabet hastası bacak ameliyatı olabilir mi ?

Diyabetik hastalarda önemli olan kan şekeri regülasyonudur. Bu hastalar eğer tedavilerini daha dikkatli bir şekilde sürdürüyorlarsa her ameliyatı olabilirler.

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading... More

Bacak Dolgusu

Bacak Dolgusu

Bacak dolgusu bacaklarında çarpıklık veya aşırı incelik olan hastalarımızda kullanılır. Bacak dolgusu dediğimiz şey aslında bacak silikonları ile bacak şekillendirme yapmaktır.Ayrıca yağ enjeksiyonları ile de bacak güzelleştirilebilir. 

Bacaklarda dolgu sadece estetik amaçlı değil, bunun dışından çarpık olan bacaklarda da kullanılır.Çarpık bacak yürüme sorunlarına da neden olabilir. Bacak silikonları kolay bir ameliyat ile yerleştirilir ve ömürlük kullanımı vardır. Belirli bir süre sonra bacak silikonlarını değiştirmek gerekmez.

Eğer bacak estetiği hakkında bilgi almak istiyorsanız linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog

Video Anlatım

Bacak Şekillendirme Yolları 

Bacak estetiği ile bacak şekillendirme ameliyatları 2 şekilde yapılabilir. Bunlardan biri bacak silikon protezi ile bir diğer de yağ enjeksiyonu ile yapılır. 

Bacak Silikonları Takılması ve Ameliyatı

Bacak silikonları dik bir silikon ile bacakta ki çukur olan böyleye cerrahi olarak yarık açılarak yapılır. Ameliyat genel anestezi ile de yapılabilir veya lokal bir uyuşturma ile de bu ameliyat yapılabilir. Ameliyat esnasında ağrı sızı yaşanmaz. Ameliyat sonrasında 2 hafta süre ile kontrol altında bulunmak gerekir. Ameliyat ölüm riski taşımaz. Bacak dolgusu

Bacak dolgusuBacak Silikonların Fiyatları marka modelleri bacak estetiği ameliyatlarının maliyetini belirler. Her kalitede her türde markada silikon var. Bunların seçimi tamamen kişiye bırakılmıştır. Tavsiyelerimiz de mutlaka olur. Fakat hangisini seçerseniz seçin, ameliyat sonrasında patlama çatlama veya delinme olmaz. Uzun yıllar bu silikonları kullanabilirsiniz. Darbede kaza da falan da en son onlar patlar. 

Yağ Enjeksiyonlu Bacak Dolgusu

Yağ, vücudun her yerinde mutlaka olan bir madde. Bu madde fazla olduğu zamanlarda liposuction ile vücut dışına alınabilir veya vücudun bir yerinde alınan yağ başka bir yerine transfer edilebilir. Bu işlem doğaldır. Bacak estetiğinde de olan işlem bundan ibarettir. Ameliyat öncesinden vücutta yağ varsa ve fazla ise, bu metot uygulanır. Tabi ki her hasta için pekte uygun olmaz. Bacak dolgusu

Yağlar toplanır ve ihtiyaç olan yere transfer edilir. Bu transfer esnasında bazı kayıplar yaşanması normaldir. Ayrıca yağlar bacak bölgesine uygulandıktan sonra yağların tamamının da tutması da mümkün değildir. Bir kısım tutmaz. Zaten hastanın kendi yağından bacak şekillendirme yapılacaksa, muhtemelen 2. seansta yapılması gerekir. 2. seans daha çok kapatma ve düzeltme yapmak için yapılıyor. Bacağınızın son halini vermek için bu seans belirleyici olacaktır.

Özel Dolgu Malzemeleri ile Bacak Dolgusu

Yukarıda belirtildiği gibi bacak şekillendirmek için temelde 2 yol vardır. Bunların biri silikon bir ise hastanın kendi yağının alınması ve bacak kısmın da ihtiyaç duyulan alana transferidir. Bunların dışında özel dolgu malzemeleri de bu iş için kullanılabilir. Bu dolgu malzemeleri Dünya da kabul görmüş onaylı ürünlerdir. Bunlar aynı kendi hastanın kendi yağ dokusunu transfer eder gibi enjekte edilir. 

Kalıcılık süreleri vardır. Ama bu5-6 yıl gibi uzun yıllara yayılır. Bu süre sonrasında vücut bunu mutlaka dışarıya atar. Yani işlem uzun süre etki gösteren ürünlerden olsa bile, bu ürün mutlaka niahayet bulur. En büyük avantajı ise, bir süre sonra bacaklarınıza farklı metot ile veya farklı form da tekrar bacaklarınızı şekillendirebilmek opsiyonudur. Bu yüzel bişeydir. Çünkü belki 5 yıl sonra silikon isteyebilir, veya bacak kalınlığınızı kilo alıp vermeye bağlı olarak farklı bir form da olmasını isteyebilirsiniz. Tercih tamamen size kalmıştır. 

Bacak Dolgusu Fiyatları

Bacak dolgusu da ücret belirlemesi hasta muayenesi ile yapılır. Ameliyat öncesinde mutlaka bir bacağa bakmak lazım. Ona göre ameliyatı hangi teknik ile yapacağız buna göre fiyat belirleriz. Silikonların fiyatları da değişik. Bunlarda ameliyat maliyetini değiştirir. Kısacası bu ameliyat için fiyatları şimdiden belirlemek oldukça zor. 

Bu yüzden bacaklarınızla ilgili sorunlarınız için ameliyat öncesi doktorla iyi konuşulmalı ve ameliyatı nasıl hangi teknikle hangi hastane de ne kadara yapılacağı öğrenilmelidir. Aslında fiyattan da önemlisi bu ameliyatı doktoru kaç kere yaptığıdır. Tıp işi pratiğe dayalı bir meslek grubu olduğu için ameliyat sayısı tercih sebebiniz olabilir.

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Sorularınız için iletişim bölümünden sorularınızı bana iletebilirsiniz.

More

Bacak şekillendirme

Bacak şekillendirme

Bacak kadınların dişiliğinin yansıtan bir uzuv. Bu yüzden her kadın güzel ve bakımlı bacaklara sahip olmak ister. Fakat her kadın aynı şansta olmayabilir.Bu gibi durumlarda çeşitli kombine yapılan estetik işlemler ile bacaklar istenen forma ve estetiğe ulaştırılabilir.

Eğer çarpık bacak ameliyatı hakkında bilgi almak istiyorsanız, linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog

Video Anlatım 

Bacakta Oluşabilecek Problemler

  • Bacak bölgesinin selülitli olması
  • Bacak bölgesi aşırı kalın olabilir
  • Bacak İnce ve şekilsiz olabilir

Eğer bir bacakta selülit var ise, genelde yapılan seçim lazer liposuction olacaktır. Bu yöntem ile hem bacak vücut yapısına göre orantılı bir hale getirilir hemde bacakta ki kıvrımlar ve dalgalanmalar giderilir. Selülit spor veya diyet tedavileri ile son bulan bir sıkıntı değildir. Bu yüzden bir bacak uzmanı muayene etmelidir. Bacak şekillendirme

Eğer bacak bölgesinde kalınlık var ise, yine lipo kullanılır. Genelde yağ alma işlemi ile bacak inceltilebilir. klasik, vaser veya lazer tekniği mi kullanılacak bu hastanın muayenesinden sonra belli olur. Hastaya en fazla fayda sağlaması beklenen yöntem seçilerek uygulanır. Bacak şekillendirme

Bacak inceliği ile alakalı durumlarda genelde kullanılan yöntem silikon protezdir. Ama buna ihtiyaç yok ve hastanın vücudunda yağ miktarı yeter ki ise, vücudundan yağ alınabilir. Bunun dışında hazır dolgu malzemeleri ile de, bacak yeniden şekillenebilir. Yeni estetik görünüm kazanabilir.

Ameliyat Planı Oluşturma

Bacak şekillendirme ameliyatların lazer lipo , liposuction, yağ enjeksiyonu, silikon protez, botoks gibi her işlem bacağın şekline göre uygulanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus her hastaya aynı tekniklerin uygulanmamasıdır. Her kadının bacakları için ihtiyacı farklı olduğundan muayene iyi yapılmalı ne istenildiğine göre ameliyat planı oluşturulmalıdır. 

Bu işlemler sırası değişmekle birlikte, bazıları için sonradan 2 seanslar belki 3 seanslar da uygulanabilmektedir. Bu yüzden bacak şekillendirme ameliyatı üzerinde çalışılması gereken bir estetik ameliyat olduğu bilinmelidir. Bazı durumlarda bacaktan yağ alınması gerekirken aynı bacağın başka bir bölgesine yağ enjekte edilme ihtiyacı olabilir. Ayrıca bu işlemleri hiçbiride hasta için uygun olmayabilir. Bacak şekillendirme

Sonuç olarak ; 

Yukarı da da bahsettiğim gibi bacak estetiği günümüzde sıklıkla yapılan ve bacakların şekilsizliği yüzünden plajlardan ve denizden uzak durun hastalar bile var. Kendini beğenmek isteyen bakımı olan kadınları tercihi olan bu bacak şekillendirme estetiği kolaylıkla ve zaman harcamadan yapılabilir, ve istenin bacak güzelliğine kadınlar kavuşabilir. 

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

More

Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık bacak diye halk dilinde bilinen bu sorun genelde küçük yaşlarda genetik bir sorun olarak görülmektedir. Çarpık bacaklı olup olmadığını bir kişinin anlaması için, topuklarını birleştirme ve diz kısmında açıklık varsa veya birleşmiyorsa kişide çarpık bacak sorunu var demektir.

Çarpık Bacaklı olmanın Verdiği Dezavantajlar

Çarpık bacaklı olan bir hasta etek giymede sorun yaşayabilir. Bacakları kapatma ihtiyacı sürekli duyacaktır. Bunun yanında psikolojik olarak çarpık bacaklar kişiye de can sıkıntısı verecektir. Çarpık bacaklı olan bir kişi yaz aylarında plajlardan uzak durmaya kadar insanın kafasına takılan psikolojik bir sorun olarak görülmektedir.

Eğer klasik bacak estetiği ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog

Video Anlatım 

Çarpık Bacak Tedavisi Nasıl Olur ?

Peki bu çarpık bacak tedavi edilebiliyor mu, günümüzde estetik dünyasında ki son gelişmeler ve teknolojik destekler bu ameliyatı yapmamıza olanak saplamakta. Çarpık bacak tedavisinde silikon protez kullanımı ve hastanın vücudunda ki kendi fazla yağın alınarak bacak kısmına transfer edilmesi ile de çarpık bacak sorunu giderilebilmektedir. Çarpık Bacak Estetiği

Ameliyat Süreci

Ameliyat zorlu ve yorucu bir ameliyat değildir.Genelde aynı gün veya bir gün sonra hasta taburcu olabilir ve gündelik hayatına kaldığı yerden devam edebilme özgürlüğü tanır. Ameliyat genel anestezi veya lokal olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Fakat şart olan bir ameliyathane de ve tam teşekküllü bir hastanede bu ameliyatın yapılması şarttır. Çarpık Bacak Estetiği

Ameliyat Sonrası Bacak Eski Haline Döner Mi ?

Çarpık bacak (Parantez bacak) tedavisi için ameliyat olmuş bir hastanın eğer silikon protez kullanılmış ise bacaklarının eski haline gelmesi düşünülemez. Çünkü Bacak içine yerleştirilen bu silikon protezler ömür boyu garantili maddelerdir. 10 yılda bir de olsa kontrol tavsiye edilir. Bunun dışında erime uçma veya yerinden kayma olması söz konusu değildir. Bu silikon protezlerinde bir çok çeşidi vardır. Bunlar bacak yapısına göre değerlendirilip tercih edilir. İhtiyaca en uygun protez ile çarpık bacak sorunu düzeltilir. Çarpık Bacak Estetiği

Ameliyat Sonrası 

Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hastane de kalınması tavsiyemizdir. Oluşabilecek herhangi bir olumsuz durum takip edilip, müdahale şansı olacaktır. Ayrıca ameliyat sonrasında aşırı ağrı sızı yaşanmaz. Verilen ilaçlar düzenli olarak kullanıldığında ameliyat sonrası konfor tahsis edilir. Ayrıca ameliyat sonrasında doktorun belirlediği sürelerde kontrole gelerek, ameliyatın başarı oranı arttırılır. Ameliyat sonrasında normal hayata dönüş ortalama bir aydır. Hasta aynı gün içinde küçük egzersizler ile yürüme çalışmalarına başlayabilir. Bu durum hastanın durumuna göre gecikebilir. Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık bacak yüzünden canı sıkılan ve hayatının kısıtlandığını düşünene hastalarımız için bu ameliyatı tavsiye ediyoruz. Küçük bir müdahale ile kişi istediği bacaklara kavuşabilmektedir. Ameliyat şartları ve teknikleri muayene esnasında doktor ve hasta ile birlikte belirlenir. 

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading... More

Liposuction ile Bacak inceltme

Liposuction ile Bacak inceltme

Bacaklarında sorun olan kadınlar genelde uzun çizme ve mini etek giymekte zorlanırlar. Bu yüzden bacak estetiği günümüzde sıkça yapılan estetik ameliyatlar arasında yer almaktadır. 

Eğer çarpık bacak ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog

Video Anlatım

Bacak Estetiği Ameliyatı İle Arzulanan

Bacak estetiğinde en çok arzulanan bacakların incelmesi dir. Bu yüzden yeni yöntemler geliştirilerek bacak bölgesine liposuction yapılarak bacak estetiği ameliyatları yapılabilir. Yapılan liposuction slim lipo adı verilen bir işlem olup genelde bölgesel yapılan bir işlemdir. 

Hangi Oranda Bacak İncelir ? 

Bacak inceltme ameliyatı genelde bacak kalınlığının vücut dengesine oranı ile hesaplanarak yapılabilir. Fazla olan yağ dokuları alınarak belki birkaç seansta bu işlem yapılabilir. Ameliyat ağrısız ve sızısız geçer. Ameliyat sonrasında hasta kısa bir süre içerisinde normal hayatına döner. Bu süre bir gündür. 

Ameliyat esnasında alınan yağların alımında bir denge olmak zorundadır. Bacakta ki yağ oranı iyi dengelenmez ise, sonradan kişiye sağlık sorunları açabilir. Bu yüzden bacağınızın birden bire ip ince olmasını beklemek hasta için doğru olmaz. 

Baldır ve basen bölgesinde ki kilo oranına göre bacağa liposuction yapılır. Bu denge kişinin aynı zamanda yaptığı diyet ile de bir arada yürütülerek kişinin kendisine bakmasıyla daha verimli sonuçlar verecektir.

Ameliyat Sonrası

Her ne kadar ameliyatlar gündelik hayatımızda çok önemli olsa da, her şeyin çözümü olarak görülmemelidir. Ameliyatı olduk bitti gibi düşünülür ise, bu ameliyat sonrasında tekrar yaşanacak sıkıntıların önüne geçmek zorlaşacaktır.

Bacak İnceltmenin Ameliyatsız Yöntemi Var Mı ? 

Kalın bacaklara sahip olan hastalar ilk önce diyet ve egzersiz ile bacak kalınlığının önüne geçmeyi denerler. Bu işlemler kısmen başarılı olur. Ama bacak bölgesinde inatçı yağlar her zaman diyet veya spor ile vücuttan çıkmaz. Cerrahi bir müdahale ister. Bu durumlarda eğer deformitesi yüksek ise hatanın ameliyat olması gerekir. Ayrıca diyet ve spor ile verilen yağlar sonrasında bölgede selülit oluşma ihtimali de vardır. Ama ameliyat ile bu gibi durumlar yaşanmaz. 

Bacak İnceltme Ameliyatı Sonrası Bacakta Ameliyat izi Kalır Mı ?

Bacak inceltmek için liposuction dediğimiz yöntem uygulanır. Bu yöntem ile yapılan yağ alma işlemleri çok minik proplar ile yapıldığı için ameliyat sonrası cerrahi bir iz kalmaz. Bazen lazer, bazen var veya lazer liposuciton teknikleri ile ameliyat yapıldığında da ameliyat izsiz olur. Ortalama olarak 2 hafta sonra bacak bölgesinde ki ödem ve şişlikler de giderek final halini alır.

Liposuction Ağrılı Bir İşlem Mi ?

Liposuction işlem esnasında ya lokal yada genel anestezi uygulanır. Her ikisinde de bölgeden yapılan çalışmalar hasta tarafından hissedilmez. Bu yüzden ameliyat ağrısız ve sızısız geçer. Ameliyat sonrasında da yapılan ağrı kesiciler ile de ameliyat sonrası konforlu hale getirilir. Yani ne ameliyat esnasında nede ameliyat sonrasında ağrı sızı yaşanmaz.

Bacak inceltmek için bir diyet uygulaması var mı ?

Bacak inceltme amacıyla yapılacak maalesef diyet uygulaması yoktur. Diyet yaparak tüm vücudumuzu inceltebiliriz ama selektif olarak sadece bacağı inceltemeyiz.

Bacak inceltme hareketleri(egzersizleri) işe yarar mı ?

Direkt olarak bacak inceltici hareket-egzersiz yoktur, dolayısıyla işe yaramaz.

Bacak inceltmek için tek çözüm ameliyat mı ?

Bacak inceltmek için diz altı ya da diz üstü farketmez tek çözüm ameliyat olmaktır.

bacak eritmeye yardımcı hareketler vücudu dengesiz yapar mı ?

Direkt olarak bacak inceltici hareket-egzersiz yoktur, dolayısıyla vücutta bir dengesizliğe de yol açmaz.

Bacak incelirken aynı zamanda geriliyor mu ?

Hastanın muayene bulgularına göre bazı hastalarda sadece liposuction(klasik ya da Vaser) incelmenin yanında gerilmeye yani daha sıkı görüntü elde etmeye yeterlidir. Bazı hastalarda da uyluk germe gibi ilave germe işlemleri yapmak zaruridir.

Bacak inceltme sonrasında bacak eski haline geri döner mi ?

Yapılan her ameliyattan sonra hastanın bunu koruyabilmek için dikkat etmesi gerekir. Tekrar eski haline gelmesi çok zordur ama yine de dikkat edilmez ise hiçbir şeyin korunabilmesi asla mümkün değildir. Liposuction ile Bacak inceltme

Bacak inceltmek için illa liposuction yapılmalı mı ?

Bacak inceltmede her zaman liposuction yapmak zorunda değiliz ama bunun kararınız hastanın muayene bulgularına göre oluşturmamız gerekir. Liposuction ile Bacak inceltme

Ameliyat Sonrası iyileşme süreci,Kaç gün hastanede kalıyorum ?,İş hayatıma ne zaman dönerim ?

Bacak inceltme ameliyatını diz altı ve diz üstü iki şekilde ele almamız gerekir. Diz altı için yapılan inceltmelerde çoğunlukla liposuction yaptığımız için hasta aynı gün taburcu olur, 3 hafta korse kullanır, ayaklarında ödem fazla olmaz ise 5-7 gün içinde iş yaşantısına döner.

Diz üstü bölgesinde bazen sadece liposuction yapmak yeterli olur, aynı gün taburcu olur, 3 hafta korse kullanır, 4-5 gün içinde iş yaşantısına döner. Liposuctionla beraber uyluk germe yapma lüzumu varsa hasta 1 gece hastanede kalır, ameliyat bölgesinin pansuman ve temizliğini hastaya öğretmemiz gerekir, 2-3 hafta korse kullanır, 2 hafta içinde iş yaşantısına döner. Liposuction ile Bacak inceltme

Anestezi almam gerekli mi ?

Bacak inceltme ameliyatlarının büyük çoğunluğunda genel anestezi gerekir, nadiren küçük olgularda sedasyonla yapabiliriz. Liposuction ile Bacak inceltme 

Bacak inceltme ameliyatında ölüm riski var mı ?

Her ameliyatta ölüm riski vardır ancak estetik-plastik cerrahi hastaları sağlıklı bireyler olduğu için bu risk çok çok çok düşüktür. Aynı zamanda sokakta yürürken bile ölüm riskimiz olduğunu da belirtmek isterim , bundan dolayı sokağa çıkmayı bırakmıyoruz ve hayata devam ediyoruz. Önemli olan gerekli önlemlerin alınması ve titiz bir şekilde değerlendirme yapılmasıdır. Liposuction ile Bacak inceltme

Kaç yaşa ve kaç kiloya kadar ameliyat uygulanabilir ?

Hasta da genel sağlık sorunu yoksa her yaşta ameliyat olabilir. Boy-kilo oranı çok önemlidir, eğer hasta morbidobez(ileri derece kilolu) ise ameliyat yapmak faydadan ziyade zarar verebilir. Dolayısıyla çok iyi değerlendirme yapmak gerekir.

Çöp bacak estetiği ne demek ?

Çöp bacak estetiği ne demek doğrusu bende bilmiyorum. Hastaların değişik isimlendirmeleri oluyor ve her zaman bu terminolojiye hakim olabilmek mümkün değildir.

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading... More

Estetik Bacak Germe Ameliyatı

Estetik Bacak Germe Ameliyatı

Bacak güzelliği özellikle kadın vücudunda çok önemli yer tutar. Bacak bölgesinde sıkıntı yaşayan bayanlarda öz güven,kıyafet seçimi gibi konularda ciddi sorunlar görülür.

Bol pantolonlarla bacağı gizleme, mini etek giyen bayanlara imrenerek bakma, özellikle yaz aylarında havuz ve deniz gibi sosyal aktivitelerden kaçınma gibi basit görünen ama insan hayatında çok da önemli olan sorunlara neden olur.

Eğer aradığınız çarpık bacak tedavisi ise, linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog

Video Anlatım

Bacakta karşılaşılan temel sorunlar ise şunlardır: Parantez bacak görünümü,bacağın ince ya da kalın olması ve asimetrik bacak görünümüdür. Bu sorunların giderilmesinde ise temel olarak uygulanan yöntemler yağ enjeksiyonu, silikon protezler kullanımı ve liposuction yöntemleridir.

Her estetik müdahalede olduğu gibi öncelikle hastanın şikayetleri dinlenir ve muayene bulguları da tespit edildikten sonra uygulanacak yöntem belirlenir. Uygulanacak yönteme göre hastanın cerrahi planlaması ve çizimi yapılır.Ameliyat planlamasında çizim çok önemli yer tutar ve hastanın aktif katılımı ile interaktif çalışma yapmak gereklidir. Bu sayede ameliyat sonrası hasta memnuniyeti çok yüksek düzeyde olacaktır. Estetik Bacak Germe Ameliyatı

YAĞ ENJEKSİYONU(KÖK HÜCRE İLE ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ):

Temel olarak vücudun uygun olan diğer silikon-protezle-bacak-estetigibölgelerinden alınan yağ dokusu özel işlemlerden geçirildikten sonra ve kök hücre ile zenginleştirme uygulamaları da yapıldıktan sonra bacakta ihtiyaç olan bölgelere enjekte edilir. Yağ enjeksiyonunda ortalama olarak enjekte edilen miktarın %50 sinin kalıcı olacağını tecrübelerimizle ve bilimsel yayınların ışığında söyleyebiliriz. Dolayısıyla deformitenin az olduğu olgularda tek seans yeterli olurken deformitenin fazla olduğu olgularda ise tekrar eden uygulamalar yapmak gerekebilir. Birden fazla seans gereken hastalarda seans aralıkları minimum 3 ay olmalıdır.

Bu yöntem genel anestezi veya sedasyonla hastane koşullarında ve ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Ortalama cerrahi süresi 45 dakika-1 saat arasındadır. Hastaneden aynı gün bile taburcu olunabilir ve hastanın sosyal-iş yaşantısına dönmesi maksimum 3-4 gününü alır.Final neticeye ulaşmak içinse ortalama 1 aylık bir bekleme dönemi gereklidir. Estetik Bacak Germe Ameliyatı

SİLİKON PROTEZ KULLANIMI:

Deformitenin belirgin olduğu durumlarda ya da çoklu seans arzu etmeyen hastalarda tek seansta sorunu giderebiliriz. Kullanılan silikon protezler ömür boyu kullanılabilecek kaliteli protezlerdir. Yine ameliyat öncesinde cerrahi planlama ve çizim yapmak gereklidir. Estetik Bacak Germe Ameliyatı

Ameliyat genel anestezi veya spinal anestezi ile hastane ortamında ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Diz bölgesi arka kısımdan ortalama 3-4 cm lik bir kesi yapılır,bu kesi diz arkasındaki deri katlantısı içine gizlenerek yapıldığı için hastada iz ile ilgili sorun yaşanmaz. Ameliyat ortalama 45 dakika sürer. Silikon protez baldır bölgesindeki kas dokusunun altına yerleştirilir. Cerrahi kesimiz estetik, kendiliğinden eriyen ,gizli dikişlerle kapatılır ve hastadan dikiş alınması gerekmez. Ameliyat sonrasında bacak için elastik bandaj uygulaması yapılır veya varis çorabı giydirilir. Hasta aynı gün veya bir gün sonra taburcu edilir. Ameliyat sonrası erken dönemde hastanın rahat hareket edebilmesi için topuklu terlik giymesini özellikle öneriyoruz. Bu uygulama ile protezin yerleştirildiği bölgedeki tansiyon azalacağı için ağrı-sızı gibi sorunlarla karşılaşma olasılığımız azalır. Hasta ameliyat dan 7-10 gün sonra sosyal-iş yaşantısına dönebilir, bir ay sonra da her türlü sportif aktiviteyi yapacak duruma ulaşır.

LİPOSUCTİON UYGULAMASI:

Özellikle bacakların kalın olduğu durumlarda yapılır. Klasik liposuctiondan en önemli farkı daha da özenli çalışılması gereksinimidir.Yağ doku kalınlığı ameliyat öncesinde ultrasonla değerlendirilir ve cerrahi planlama yağ doku kalınlığına göre belirlenir.Ameliyat süresi ortalama 1 saattir ve hasta aynı gün taburcu olabilir. Ameliyat sonrasında 3 hafta sure ile kompresif giysi yada bandaj uygulaması gerekmektedir. Sosyal-iş yaşantısına dönüş içinse 4-5 gün yeterlidir.

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading... More
Telefon ET
WhatsApp