Blog Sayfamız

Bacak Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Çarpık bacak estetiği

Çarpık bacak estetiği

Çarpık bacak diye halk dilinde bilinen bu sorun genelde küçük yaşlarda genetik bir sorun olarak görülmektedir. Çarpık bacaklı olup olmadığını bir kişinin anlaması için, topuklarını birleştirme ve diz kısmında açıklık varsa veya birleşmiyorsa kişide çarpık bacak sorunu var demektir.

Çarpık bacaklı olan bir hasta etek giymede sorun yaşayabilir. Bacakları kapatma ihtiyacı sürekli duyacaktır. Bunun yanında psikolojik olarak çarpık bacaklar kişiye de can sıkıntısı verecektir. Çarpık bacaklı olan bir kişi yaz aylarında plajlardan uzak durmaya kadar insanın kafasına takılan psikolojik bir sorun olarak görülmektedir.

Peki bu çarpık bacak tedavi edilebiliyor mu, günümüzde estetik dünyasında ki son gelişmeler ve teknolojik destekler bu ameliyatı yapmamıza olanak saplamakta. Çarpık bacak tedavisinde silikon protez kullanımı ve hastanın vücudunda ki kendi fazla yağın alınarak bacak kısmına transfer edilmesi ile de çarpık bacak sorunu giderilebilmektedir. 

Ameliyat zorlu ve yorucu bir ameliyat değildir.Genelde aynı gün veya bir gün sonra hasta taburcu olabilir ve gündelik hayatına kaldığı yerden devam edebilme özgürlüğü tanır. Ameliyat genel anestezi veya lokal olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Fakat şart olan bir ameliyathane de ve tam teşekküllü bir hastanede bu ameliyatın yapılması şarttır.

Çarpık bacak yüzünden canı sıkılan ve hayatının kısıtlandığını düşünene hastalarımız için bu ameliyatı tavsiye ediyoruz. Küçük bir müdahale ile kişi istediği bacaklara kavuşabilmektedir. Ameliyat şartları ve teknikleri muayene esnasında doktor ve hasta ile birlikte belirlenir. 

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 6.352 kez ziyaret edilmiştir.

Yorum (1)

  1. Slm Ben Berlinden 38 yasindA bir bayAnim ve bacaklarimdan cok sikayetciyim istedigim kiyAfetleri giymekte zorlaniyorum..Vucudun belirli yerlerinden yag Alinarak bCKlara enjekte etmek bana cok Kolay geldi Silikona Nazaran …peki bu amaliyatin maliyeti nedir ögrenebilirmiyim…???

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir