Çarpık Bacak Estetiği

Görsel Anlatımlı Videolar

Çarpık bacak diye halk dilinde bilinen bu sorun genelde küçük yaşlarda genetik bir sorun olarak görülmektedir. Çarpık bacaklı olup olmadığını bir kişinin anlaması için, topuklarını birleştirme ve diz kısmında açıklık varsa veya birleşmiyorsa kişide çarpık bacak sorunu var demektir.

Çarpık Bacaklı olmanın Verdiği Dezavantajlar

Çarpık bacaklı olan bir hasta etek giymede sorun yaşayabilir. Bacakları kapatma ihtiyacı sürekli duyacaktır. Bunun yanında psikolojik olarak çarpık bacaklar kişiye de can sıkıntısı verecektir. Çarpık bacaklı olan bir kişi yaz aylarında plajlardan uzak durmaya kadar insanın kafasına takılan psikolojik bir sorun olarak görülmektedir.

Çarpık Bacak Tedavisi Nasıl Olur ?

Peki bu çarpık bacak tedavi edilebiliyor mu, günümüzde estetik dünyasında ki son gelişmeler ve teknolojik destekler bu ameliyatı yapmamıza olanak saplamakta. Çarpık bacak tedavisinde silikon protez kullanımı ve hastanın vücudunda ki kendi fazla yağın alınarak bacak kısmına transfer edilmesi ile de çarpık bacak sorunu giderilebilmektedir. 

Ameliyat Süreci

Ameliyat zorlu ve yorucu bir ameliyat değildir.Genelde aynı gün veya bir gün sonra hasta taburcu olabilir ve gündelik hayatına kaldığı yerden devam edebilme özgürlüğü tanır. Ameliyat genel anestezi veya lokal olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Fakat şart olan bir ameliyathane de ve tam teşekküllü bir hastanede bu ameliyatın yapılması şarttır.

Ameliyat Sonrası Bacak Eski Haline Döner Mi ?

Çarpık bacak (Parantez bacak) tedavisi için ameliyat olmuş bir hastanın eğer silikon protez kullanılmış ise bacaklarının eski haline gelmesi düşünülemez. Çünkü Bacak içine yerleştirilen bu silikon protezler ömür boyu garantili maddelerdir. 10 yılda bir de olsa kontrol tavsiye edilir. Bunun dışında erime uçma veya yerinden kayma olması söz konusu değildir. Bu silikon protezlerinde bir çok çeşidi vardır. Bunlar bacak yapısına göre değerlendirilip tercih edilir. İhtiyaca en uygun protez ile çarpık bacak sorunu düzeltilir.

Ameliyat Sonrası 

Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hastane de kalınması tavsiyemizdir. Oluşabilecek herhangi bir olumsuz durum takip edilip, müdahale şansı olacaktır. Ayrıca ameliyat sonrasında aşırı ağrı sızı yaşanmaz. Verilen ilaçlar düzenli olarak kullanıldığında ameliyat sonrası konfor tahsis edilir. Ayrıca ameliyat sonrasında doktorun belirlediği sürelerde kontrole gelerek, ameliyatın başarı oranı arttırılır. Ameliyat sonrasında normal hayata dönüş ortalama bir aydır. Hasta aynı gün içinde küçük egzersizler ile yürüme çalışmalarına başlayabilir. Bu durum hastanın durumuna göre gecikebilir.

Çarpık bacak yüzünden canı sıkılan ve hayatının kısıtlandığını düşünene hastalarımız için bu ameliyatı tavsiye ediyoruz. Küçük bir müdahale ile kişi istediği bacaklara kavuşabilmektedir. Ameliyat şartları ve teknikleri muayene esnasında doktor ve hasta ile birlikte belirlenir. 

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 7.442 kez ziyaret edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , , ,

2 comments:

Deniz yavas19 Mayıs 2015 at 16:47Reply

Slm Ben Berlinden 38 yasindA bir bayAnim ve bacaklarimdan cok sikayetciyim istedigim kiyAfetleri giymekte zorlaniyorum..Vucudun belirli yerlerinden yag Alinarak bCKlara enjekte etmek bana cok Kolay geldi Silikona Nazaran …peki bu amaliyatin maliyeti nedir ögrenebilirmiyim…???

Op Dr Ali Mezdeği16 Mayıs 2017 at 10:49Reply

Randevu, Fiyat ve Ameliyat hakkında ki Tüm sorularınız için ;
WhatsApp Hattımız : 0543 241 3 241 den yazabilir veya arayarak bilgi alabilirsiniz.