All Posts tagged bacağa silikon

Bacak Dolgusu

Bacak Dolgusu

Bacak dolgusu bacaklarında çarpıklık veya aşırı incelik olan hastalarımızda kullanılır. Bacak dolgusu dediğimiz şey aslında bacak silikonları ile bacak şekillendirme yapmaktır.Ayrıca yağ enjeksiyonları ile de bacak güzelleştirilebilir. 

Bacaklarda dolgu sadece estetik amaçlı değil, bunun dışından çarpık olan bacaklarda da kullanılır.Çarpık bacak yürüme sorunlarına da neden olabilir. Bacak silikonları kolay bir ameliyat ile yerleştirilir ve ömürlük kullanımı vardır. Belirli bir süre sonra bacak silikonlarını değiştirmek gerekmez.

Eğer bacak estetiği hakkında bilgi almak istiyorsanız linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog » bacağa silikon

Video Anlatım

Bacak Şekillendirme Yolları 

Bacak estetiği ile bacak şekillendirme ameliyatları 2 şekilde yapılabilir. Bunlardan biri bacak silikon protezi ile bir diğer de yağ enjeksiyonu ile yapılır. 

Bacak Silikonları Takılması ve Ameliyatı

Bacak silikonları dik bir silikon ile bacakta ki çukur olan böyleye cerrahi olarak yarık açılarak yapılır. Ameliyat genel anestezi ile de yapılabilir veya lokal bir uyuşturma ile de bu ameliyat yapılabilir. Ameliyat esnasında ağrı sızı yaşanmaz. Ameliyat sonrasında 2 hafta süre ile kontrol altında bulunmak gerekir. Ameliyat ölüm riski taşımaz. Bacak dolgusu

Bacak dolgusuBacak Silikonların Fiyatları marka modelleri bacak estetiği ameliyatlarının maliyetini belirler. Her kalitede her türde markada silikon var. Bunların seçimi tamamen kişiye bırakılmıştır. Tavsiyelerimiz de mutlaka olur. Fakat hangisini seçerseniz seçin, ameliyat sonrasında patlama çatlama veya delinme olmaz. Uzun yıllar bu silikonları kullanabilirsiniz. Darbede kaza da falan da en son onlar patlar. 

Yağ Enjeksiyonlu Bacak Dolgusu

Yağ, vücudun her yerinde mutlaka olan bir madde. Bu madde fazla olduğu zamanlarda liposuction ile vücut dışına alınabilir veya vücudun bir yerinde alınan yağ başka bir yerine transfer edilebilir. Bu işlem doğaldır. Bacak estetiğinde de olan işlem bundan ibarettir. Ameliyat öncesinden vücutta yağ varsa ve fazla ise, bu metot uygulanır. Tabi ki her hasta için pekte uygun olmaz. Bacak dolgusu

Yağlar toplanır ve ihtiyaç olan yere transfer edilir. Bu transfer esnasında bazı kayıplar yaşanması normaldir. Ayrıca yağlar bacak bölgesine uygulandıktan sonra yağların tamamının da tutması da mümkün değildir. Bir kısım tutmaz. Zaten hastanın kendi yağından bacak şekillendirme yapılacaksa, muhtemelen 2. seansta yapılması gerekir. 2. seans daha çok kapatma ve düzeltme yapmak için yapılıyor. Bacağınızın son halini vermek için bu seans belirleyici olacaktır.

Özel Dolgu Malzemeleri ile Bacak Dolgusu

Yukarıda belirtildiği gibi bacak şekillendirmek için temelde 2 yol vardır. Bunların biri silikon bir ise hastanın kendi yağının alınması ve bacak kısmın da ihtiyaç duyulan alana transferidir. Bunların dışında özel dolgu malzemeleri de bu iş için kullanılabilir. Bu dolgu malzemeleri Dünya da kabul görmüş onaylı ürünlerdir. Bunlar aynı kendi hastanın kendi yağ dokusunu transfer eder gibi enjekte edilir. 

Kalıcılık süreleri vardır. Ama bu5-6 yıl gibi uzun yıllara yayılır. Bu süre sonrasında vücut bunu mutlaka dışarıya atar. Yani işlem uzun süre etki gösteren ürünlerden olsa bile, bu ürün mutlaka niahayet bulur. En büyük avantajı ise, bir süre sonra bacaklarınıza farklı metot ile veya farklı form da tekrar bacaklarınızı şekillendirebilmek opsiyonudur. Bu yüzel bişeydir. Çünkü belki 5 yıl sonra silikon isteyebilir, veya bacak kalınlığınızı kilo alıp vermeye bağlı olarak farklı bir form da olmasını isteyebilirsiniz. Tercih tamamen size kalmıştır. 

Bacak Dolgusu Fiyatları

Bacak dolgusu da ücret belirlemesi hasta muayenesi ile yapılır. Ameliyat öncesinde mutlaka bir bacağa bakmak lazım. Ona göre ameliyatı hangi teknik ile yapacağız buna göre fiyat belirleriz. Silikonların fiyatları da değişik. Bunlarda ameliyat maliyetini değiştirir. Kısacası bu ameliyat için fiyatları şimdiden belirlemek oldukça zor. 

Bu yüzden bacaklarınızla ilgili sorunlarınız için ameliyat öncesi doktorla iyi konuşulmalı ve ameliyatı nasıl hangi teknikle hangi hastane de ne kadara yapılacağı öğrenilmelidir. Aslında fiyattan da önemlisi bu ameliyatı doktoru kaç kere yaptığıdır. Tıp işi pratiğe dayalı bir meslek grubu olduğu için ameliyat sayısı tercih sebebiniz olabilir.

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Sorularınız için iletişim bölümünden sorularınızı bana iletebilirsiniz.

More
Telefon ET
WhatsApp