All Posts tagged bacak ameliyatı

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Bacak estetiği ameliyat süresi

Parantez bacak ameliyatlarında silikon protez kullanımı, yağ enjeksiyonu ve sentetik dolgu materyalleri uygulamaları şeklinde tedavi alternatifleri bulunmaktadır.

Yağ enjeksiyonu ya da sentetik dolgu uygulamalarında hastanın ufak tefek sızıları olabilir, ancak ağrı sorunu sıklıkla görmeyiz. Ameliyat süresi ortalama 1-1.5 saat civarıdır.

Silikon protez uygulamalarında ise püf noktası hastanın ameliyat sonrası 3-5 cm topuklu terlik ya da ayakkabı kullanmasında gizlidir.  Ameliyat süresi 30 dakikadır. Topuklu ayakkabılarla hastalar hemen hiç ağrıları olmadan hareket edebilirler. Yere düz basabilecek hale gelmek için 5-7 gün arasında bir süre gereklidir. Ameliyattan 2-3 hafta sonra ise spor yapmaya dahi başlayabilirler.

Eğer bacak estetiği hakkında direk bilgi almak istiyorsanız linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog » bacak ameliyatı

Video Anlatım 

Bacak estetiği Anestezi türü

Bacak estetiği ameliyatları çoğunlukla genel anestezi ile yapılır, ameliyat süresi kısa olduğu için hasta aynı gün bile taburcu edilebilir.

Parantez bacak ameliyatının zararları var mı ?

Her ameliyatın olduğu gibi parantez bacak ameliyatlarında gerek cerrahiye bağlı gerekse de anesteziyle alakalı komplikasyon riskleri bulunmaktadır. Şu ana kadar hiç karşılaşmamış olsam da hematom, seroma ya da enfeksiyon gibi riskleri vardır. Ancak bu risklerin oranının çok düşük olduğunu bilmenizi isterim. Yara iyileşmesinde sorun olan hastalarda iz ile alakalı sorunlar olabiliyor ama bunları da ilave tedavilerle çözmeye çalışıyoruz.

Tek bacak diğerine göre zayıf. Yinede ameliyat olabilirmiyim ?

Elbette olabilirsiniz, burada önemli olan hangi tarafın normal ya da normale daha yakın olduğunu tespit edebilmektir. Sonrasında basit bir cerrahi müdahale ile sorun giderilebilir.

Bacak estetiğinde liposuction yönteminin yeri

Bacak estetiğinde liposuction yönteminin çok önemli yeri vardır. Parantez bacak ameliyatlarında diz kapağı iç bölgesindeki tümsek şeklindeki görüntünün liposuctionla düzeltilmesi estetik neticeyi süper hale getirmektedir. Üst bacak-uyluk bölgesinde ise anormal yerleşimli yağ dokularının uzaklaştırılmasıyla daha zarif ve estetik oranları süper bir bacak görünümü elde edebiliyoruz.

Alt bacak için “calf” implant yöntemi ne demek

Alt bacakta ‘Calf implant’ yöntemi özellikle parantez bacak olgularında kullandığımız cerrahi yöntemi yani silikon protez yerleştirilmesini ifade eden bir terimdir.

Bacak estetiği ile sarkma ve gevşeklik gider mi ?

Özellikle üst bacak-uyluk bölgesindeki sarkma ve gevşeklikler bacak estetiği yani uyluk germe ameliyatı ile giderilebilir.

Bacak eğriliği için bir tedavi var mı ?

Bacak eğriliği için elbette değişik ameliyat alternatifleri vardır. Eğer eğrilik çok fazla ise nadiren ortopedik müdahaleler gerekebilir. Ancak çoğunlukla bu tarz büyük ameliyatlara ihtiyaç olmaksızın silikon protez veya dolgu uygulamaları yeterli olmaktadır.

Bacak estetiği sonrası kullanılan ilaçlar

Bacak estetiği ameliyatı sonrasında 5 gün süre ile antibiyotik ve ihtiyaç durumunda ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Nadiren morluk ya da kızarıklık olabilir, bu durumda da Arnica jel kullanımı iyileşmeyi hızlandıracağı için önerebiliriz.

2. Kez bacak estetiği yapılır mı ?

Bacak estetiği olan hastalar eğer lüzum varsa ikinci kez bacak estetiği olabilirler. Yağ enjeksiyonu tekniğinde deformite fazla ise ya da erime fazla olduysa ikinci yağ enjeksiyonu uygulanabilir. Silikon protez opsiyonunda çoğunlukla ikinci kez ameliyat olmak gerekmez.

Bacak eğriliğini tedavi ettirmesen bir şey olur mu ?

Bacak eğriliğini tedavi ettirmeniz zorunlu bir işlem değildir, sadece mevcut estetik sıkıntınızla yaşamaya devam edersiniz.

Parantez bacaklı olmanın nedeni nedir ?

Parantez bacaklı olmanın sıklıkla nedeni genetiktir yani doğuştan bu şekildedir, büyüdükçe de net olarak ortaya çıkar. Bunun dışında vitamin D eksikliğinde kemikte eğrilik olabileceği için parantez bacağa neden olabilir. Bacak Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Bacak germe selülit tedavisi için uygulanabilir mi ?

Bacak-uyluk germe ameliyatı direkt olarak selülit tedavisi için önerilmez. Ancak uyluk germe ameliyatı liposuctionla beraber yapıldığı için ve germe etkisiyle selülit görünümünde elbette azalma olacaktır.

Silikon vücuda zarar verir mi ?

Silikon protezler vücutta başlıca meme, popo ve bacak gibi bölgelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu silikon protezlerin vücuda zarar vermeyeceği bilimsel olarak ortaya konmuştur, aksi takdirde üretimleri ve kullanımları kısıtlanır dı.

Bacak estetiği sonrası riskler ve sakıncalar nelerdir ?

Bacak estetiği sonrasında özellikle ilk 5-7 gün rahat, ağrısız ve konforlu yürüyebilmek için  topuklu terlik ve ayakkabılarla yürümek gerekmektedir. Çoğunlukla diz iç bölgesine liposuctionda yaptığımız için oluşabilecek kızarıklık ya da morluk için değişik krem-jellerin kullanımını öneriyoruz.

Yürüdükçe bacak silikonu hissedilir mi ?

Bacak estetiği sonrasında bırakın  yürümeyi koşarken bile silikon protezi hissedemezsiniz, dolayısıyla yaşantınızı normal bir şekilde devam ettirebilirsiniz. Bacak Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyat sonrasında normal hayata dönüş süresi

Bacak estetiği ameliyatından sonra normal hayata dönüş süresi hastanın iyileşme hızıyla doğru orantılıdır. Benim hastalarıma önerim bir hafta sonra dönmeleri şeklindedir, ancak doğrusu ertesi gün bile normal yaşantısına dönen hastalarım oldu.

Silikon protez uygulamalarında ise püf noktası hastanın ameliyat sonrası 3-5 cm topuklu terlik ya da ayakkabı kullanmasında gizlidir. Topuklu ayakkabılarla hastalar hemen hiç ağrıları olmadan hareket edebilirler. Yere düz basabilecek hale gelmek için 5-7 gün arasında bir süre gereklidir. Ameliyattan 2-3 hafta sonra ise spor yapmaya dahi başlayabilirler.

Bacak estetiği için yaş sınırı var mı?

Bacak estetiği için elbette yaş sınırı vardır ve olmalıdır. Bu tarz ameliyatlarda hastanın gelişim sürecinin yani boy uzamasının tamamlanması gerekmektedir. Sonrasında rahatlıkla yapılabilir.

Bacak kalınlaştırdıktan bir süre sonra yağlar erir mi ?

Vücudun hangi bölgesine yapılırsa yapılsın eriyen yağların ortalama %50 si erir, kalan %50 si ise ömür boyu kalıcıdır. Dolayısıyla ameliyat esnasında eriyecek kısmı göz önünde bulundurarak fazladan enjeksiyon yapılmalıdır ve her halükarda ikinci seans gereksinimi olabileceğini hastanın bilmesi gerekir.

Spor yapmakla bacak incelir mi ?

Spor yapmakla maalesef bacakları inceltebilmek pek mümkün değildir. Bilakis yanlış yapılan sporla bacak kasları geliştirilirse kalınlaşma bile görülebilir.

Bacak estetiği ile yapılan kombine ameliyatlar nelerdir ?

Bacak estetiği ile her estetik ameliyat kombine edilebilir. Bacak Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Dolgu mu daha iyi ? Silikon mu ?

Bacak estetiğinde hiçbir yöntemin diğerine üstünlüğü yoktur, doğru olan hastanın muayene bulgularına göre en uygun kararı verebilmektir. Ancak klinik tecrübelerim ve kanaatim silikon protez opsiyonunun daha pratik ve hızlı sonuç veren bir yöntem olduğu yönündedir.

Lipomlar Bacak estetiği ile düzelir mi ?

Lipomlar tek tek çıkartılabileceği gibi eğer çok büyükse bacak estetiği esnasında liposuction yöntemi ile çözümlenmiş olur. Bacak Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Bacak ameliyatı hangi aylarda olunmalı ?

Bacak estetiği ameliyatı her mevsimde, dönemde yapılabilir. Burada önemli olan hastanın kendini ameliyata hazır hissetmesidir.

Takılan protez hareket eder mi ?

Silikon protezi yerleştirirken protez ölçülerinde bir cep oluştururuz, dolayısıyla yerleştirilen silikon protez hareket etmez.

Bacak düzeltme sonrası iz kalır mı ?

Parantez bacak estetiği ameliyatında diz arkasından 3-4 cm lik kesi yapıyoruz, ameliyat bitiminde kesi estetik, gizli, kendiliğinden eriyen dikişlerle kapatılır. İlk 2-3 ay kesi hattı hafif kızarık çizgi olarak belli olur, sonrasında solmaya başlar. 6-9 ay sonra hemen hemen ten rengine ulaşır ve belli belirsiz hal alır. Bu süreç esnasında ilave tedavilerle izin daha da kaliteli iyileşmesini sağlamaya çalışırız.

Diyabet hastası bacak ameliyatı olabilir mi ?

Diyabetik hastalarda önemli olan kan şekeri regülasyonudur. Bu hastalar eğer tedavilerini daha dikkatli bir şekilde sürdürüyorlarsa her ameliyatı olabilirler.

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading... More

Estetik Bacak Germe Ameliyatı

Estetik Bacak Germe Ameliyatı

Bacak güzelliği özellikle kadın vücudunda çok önemli yer tutar. Bacak bölgesinde sıkıntı yaşayan bayanlarda öz güven,kıyafet seçimi gibi konularda ciddi sorunlar görülür.

Bol pantolonlarla bacağı gizleme, mini etek giyen bayanlara imrenerek bakma, özellikle yaz aylarında havuz ve deniz gibi sosyal aktivitelerden kaçınma gibi basit görünen ama insan hayatında çok da önemli olan sorunlara neden olur.

Eğer aradığınız çarpık bacak tedavisi ise, linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog » bacak ameliyatı

Video Anlatım

Bacakta karşılaşılan temel sorunlar ise şunlardır: Parantez bacak görünümü,bacağın ince ya da kalın olması ve asimetrik bacak görünümüdür. Bu sorunların giderilmesinde ise temel olarak uygulanan yöntemler yağ enjeksiyonu, silikon protezler kullanımı ve liposuction yöntemleridir.

Her estetik müdahalede olduğu gibi öncelikle hastanın şikayetleri dinlenir ve muayene bulguları da tespit edildikten sonra uygulanacak yöntem belirlenir. Uygulanacak yönteme göre hastanın cerrahi planlaması ve çizimi yapılır.Ameliyat planlamasında çizim çok önemli yer tutar ve hastanın aktif katılımı ile interaktif çalışma yapmak gereklidir. Bu sayede ameliyat sonrası hasta memnuniyeti çok yüksek düzeyde olacaktır. Estetik Bacak Germe Ameliyatı

YAĞ ENJEKSİYONU(KÖK HÜCRE İLE ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ):

Temel olarak vücudun uygun olan diğer silikon-protezle-bacak-estetigibölgelerinden alınan yağ dokusu özel işlemlerden geçirildikten sonra ve kök hücre ile zenginleştirme uygulamaları da yapıldıktan sonra bacakta ihtiyaç olan bölgelere enjekte edilir. Yağ enjeksiyonunda ortalama olarak enjekte edilen miktarın %50 sinin kalıcı olacağını tecrübelerimizle ve bilimsel yayınların ışığında söyleyebiliriz. Dolayısıyla deformitenin az olduğu olgularda tek seans yeterli olurken deformitenin fazla olduğu olgularda ise tekrar eden uygulamalar yapmak gerekebilir. Birden fazla seans gereken hastalarda seans aralıkları minimum 3 ay olmalıdır.

Bu yöntem genel anestezi veya sedasyonla hastane koşullarında ve ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Ortalama cerrahi süresi 45 dakika-1 saat arasındadır. Hastaneden aynı gün bile taburcu olunabilir ve hastanın sosyal-iş yaşantısına dönmesi maksimum 3-4 gününü alır.Final neticeye ulaşmak içinse ortalama 1 aylık bir bekleme dönemi gereklidir. Estetik Bacak Germe Ameliyatı

SİLİKON PROTEZ KULLANIMI:

Deformitenin belirgin olduğu durumlarda ya da çoklu seans arzu etmeyen hastalarda tek seansta sorunu giderebiliriz. Kullanılan silikon protezler ömür boyu kullanılabilecek kaliteli protezlerdir. Yine ameliyat öncesinde cerrahi planlama ve çizim yapmak gereklidir. Estetik Bacak Germe Ameliyatı

Ameliyat genel anestezi veya spinal anestezi ile hastane ortamında ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Diz bölgesi arka kısımdan ortalama 3-4 cm lik bir kesi yapılır,bu kesi diz arkasındaki deri katlantısı içine gizlenerek yapıldığı için hastada iz ile ilgili sorun yaşanmaz. Ameliyat ortalama 45 dakika sürer. Silikon protez baldır bölgesindeki kas dokusunun altına yerleştirilir. Cerrahi kesimiz estetik, kendiliğinden eriyen ,gizli dikişlerle kapatılır ve hastadan dikiş alınması gerekmez. Ameliyat sonrasında bacak için elastik bandaj uygulaması yapılır veya varis çorabı giydirilir. Hasta aynı gün veya bir gün sonra taburcu edilir. Ameliyat sonrası erken dönemde hastanın rahat hareket edebilmesi için topuklu terlik giymesini özellikle öneriyoruz. Bu uygulama ile protezin yerleştirildiği bölgedeki tansiyon azalacağı için ağrı-sızı gibi sorunlarla karşılaşma olasılığımız azalır. Hasta ameliyat dan 7-10 gün sonra sosyal-iş yaşantısına dönebilir, bir ay sonra da her türlü sportif aktiviteyi yapacak duruma ulaşır.

LİPOSUCTİON UYGULAMASI:

Özellikle bacakların kalın olduğu durumlarda yapılır. Klasik liposuctiondan en önemli farkı daha da özenli çalışılması gereksinimidir.Yağ doku kalınlığı ameliyat öncesinde ultrasonla değerlendirilir ve cerrahi planlama yağ doku kalınlığına göre belirlenir.Ameliyat süresi ortalama 1 saattir ve hasta aynı gün taburcu olabilir. Ameliyat sonrasında 3 hafta sure ile kompresif giysi yada bandaj uygulaması gerekmektedir. Sosyal-iş yaşantısına dönüş içinse 4-5 gün yeterlidir.

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading... More
Telefon ET
WhatsApp