All Posts tagged en iyi bacak dr

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Bacak estetiği ameliyat süresi

Parantez bacak ameliyatlarında silikon protez kullanımı, yağ enjeksiyonu ve sentetik dolgu materyalleri uygulamaları şeklinde tedavi alternatifleri bulunmaktadır.

Yağ enjeksiyonu ya da sentetik dolgu uygulamalarında hastanın ufak tefek sızıları olabilir, ancak ağrı sorunu sıklıkla görmeyiz. Ameliyat süresi ortalama 1-1.5 saat civarıdır.

Silikon protez uygulamalarında ise püf noktası hastanın ameliyat sonrası 3-5 cm topuklu terlik ya da ayakkabı kullanmasında gizlidir.  Ameliyat süresi 30 dakikadır. Topuklu ayakkabılarla hastalar hemen hiç ağrıları olmadan hareket edebilirler. Yere düz basabilecek hale gelmek için 5-7 gün arasında bir süre gereklidir. Ameliyattan 2-3 hafta sonra ise spor yapmaya dahi başlayabilirler.

Eğer bacak estetiği hakkında direk bilgi almak istiyorsanız linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog » en iyi bacak dr

Video Anlatım 

Bacak estetiği Anestezi türü

Bacak estetiği ameliyatları çoğunlukla genel anestezi ile yapılır, ameliyat süresi kısa olduğu için hasta aynı gün bile taburcu edilebilir.

Parantez bacak ameliyatının zararları var mı ?

Her ameliyatın olduğu gibi parantez bacak ameliyatlarında gerek cerrahiye bağlı gerekse de anesteziyle alakalı komplikasyon riskleri bulunmaktadır. Şu ana kadar hiç karşılaşmamış olsam da hematom, seroma ya da enfeksiyon gibi riskleri vardır. Ancak bu risklerin oranının çok düşük olduğunu bilmenizi isterim. Yara iyileşmesinde sorun olan hastalarda iz ile alakalı sorunlar olabiliyor ama bunları da ilave tedavilerle çözmeye çalışıyoruz.

Tek bacak diğerine göre zayıf. Yinede ameliyat olabilirmiyim ?

Elbette olabilirsiniz, burada önemli olan hangi tarafın normal ya da normale daha yakın olduğunu tespit edebilmektir. Sonrasında basit bir cerrahi müdahale ile sorun giderilebilir.

Bacak estetiğinde liposuction yönteminin yeri

Bacak estetiğinde liposuction yönteminin çok önemli yeri vardır. Parantez bacak ameliyatlarında diz kapağı iç bölgesindeki tümsek şeklindeki görüntünün liposuctionla düzeltilmesi estetik neticeyi süper hale getirmektedir. Üst bacak-uyluk bölgesinde ise anormal yerleşimli yağ dokularının uzaklaştırılmasıyla daha zarif ve estetik oranları süper bir bacak görünümü elde edebiliyoruz.

Alt bacak için “calf” implant yöntemi ne demek

Alt bacakta ‘Calf implant’ yöntemi özellikle parantez bacak olgularında kullandığımız cerrahi yöntemi yani silikon protez yerleştirilmesini ifade eden bir terimdir.

Bacak estetiği ile sarkma ve gevşeklik gider mi ?

Özellikle üst bacak-uyluk bölgesindeki sarkma ve gevşeklikler bacak estetiği yani uyluk germe ameliyatı ile giderilebilir.

Bacak eğriliği için bir tedavi var mı ?

Bacak eğriliği için elbette değişik ameliyat alternatifleri vardır. Eğer eğrilik çok fazla ise nadiren ortopedik müdahaleler gerekebilir. Ancak çoğunlukla bu tarz büyük ameliyatlara ihtiyaç olmaksızın silikon protez veya dolgu uygulamaları yeterli olmaktadır.

Bacak estetiği sonrası kullanılan ilaçlar

Bacak estetiği ameliyatı sonrasında 5 gün süre ile antibiyotik ve ihtiyaç durumunda ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Nadiren morluk ya da kızarıklık olabilir, bu durumda da Arnica jel kullanımı iyileşmeyi hızlandıracağı için önerebiliriz.

2. Kez bacak estetiği yapılır mı ?

Bacak estetiği olan hastalar eğer lüzum varsa ikinci kez bacak estetiği olabilirler. Yağ enjeksiyonu tekniğinde deformite fazla ise ya da erime fazla olduysa ikinci yağ enjeksiyonu uygulanabilir. Silikon protez opsiyonunda çoğunlukla ikinci kez ameliyat olmak gerekmez.

Bacak eğriliğini tedavi ettirmesen bir şey olur mu ?

Bacak eğriliğini tedavi ettirmeniz zorunlu bir işlem değildir, sadece mevcut estetik sıkıntınızla yaşamaya devam edersiniz.

Parantez bacaklı olmanın nedeni nedir ?

Parantez bacaklı olmanın sıklıkla nedeni genetiktir yani doğuştan bu şekildedir, büyüdükçe de net olarak ortaya çıkar. Bunun dışında vitamin D eksikliğinde kemikte eğrilik olabileceği için parantez bacağa neden olabilir. Bacak Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Bacak germe selülit tedavisi için uygulanabilir mi ?

Bacak-uyluk germe ameliyatı direkt olarak selülit tedavisi için önerilmez. Ancak uyluk germe ameliyatı liposuctionla beraber yapıldığı için ve germe etkisiyle selülit görünümünde elbette azalma olacaktır.

Silikon vücuda zarar verir mi ?

Silikon protezler vücutta başlıca meme, popo ve bacak gibi bölgelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu silikon protezlerin vücuda zarar vermeyeceği bilimsel olarak ortaya konmuştur, aksi takdirde üretimleri ve kullanımları kısıtlanır dı.

Bacak estetiği sonrası riskler ve sakıncalar nelerdir ?

Bacak estetiği sonrasında özellikle ilk 5-7 gün rahat, ağrısız ve konforlu yürüyebilmek için  topuklu terlik ve ayakkabılarla yürümek gerekmektedir. Çoğunlukla diz iç bölgesine liposuctionda yaptığımız için oluşabilecek kızarıklık ya da morluk için değişik krem-jellerin kullanımını öneriyoruz.

Yürüdükçe bacak silikonu hissedilir mi ?

Bacak estetiği sonrasında bırakın  yürümeyi koşarken bile silikon protezi hissedemezsiniz, dolayısıyla yaşantınızı normal bir şekilde devam ettirebilirsiniz. Bacak Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyat sonrasında normal hayata dönüş süresi

Bacak estetiği ameliyatından sonra normal hayata dönüş süresi hastanın iyileşme hızıyla doğru orantılıdır. Benim hastalarıma önerim bir hafta sonra dönmeleri şeklindedir, ancak doğrusu ertesi gün bile normal yaşantısına dönen hastalarım oldu.

Silikon protez uygulamalarında ise püf noktası hastanın ameliyat sonrası 3-5 cm topuklu terlik ya da ayakkabı kullanmasında gizlidir. Topuklu ayakkabılarla hastalar hemen hiç ağrıları olmadan hareket edebilirler. Yere düz basabilecek hale gelmek için 5-7 gün arasında bir süre gereklidir. Ameliyattan 2-3 hafta sonra ise spor yapmaya dahi başlayabilirler.

Bacak estetiği için yaş sınırı var mı?

Bacak estetiği için elbette yaş sınırı vardır ve olmalıdır. Bu tarz ameliyatlarda hastanın gelişim sürecinin yani boy uzamasının tamamlanması gerekmektedir. Sonrasında rahatlıkla yapılabilir.

Bacak kalınlaştırdıktan bir süre sonra yağlar erir mi ?

Vücudun hangi bölgesine yapılırsa yapılsın eriyen yağların ortalama %50 si erir, kalan %50 si ise ömür boyu kalıcıdır. Dolayısıyla ameliyat esnasında eriyecek kısmı göz önünde bulundurarak fazladan enjeksiyon yapılmalıdır ve her halükarda ikinci seans gereksinimi olabileceğini hastanın bilmesi gerekir.

Spor yapmakla bacak incelir mi ?

Spor yapmakla maalesef bacakları inceltebilmek pek mümkün değildir. Bilakis yanlış yapılan sporla bacak kasları geliştirilirse kalınlaşma bile görülebilir.

Bacak estetiği ile yapılan kombine ameliyatlar nelerdir ?

Bacak estetiği ile her estetik ameliyat kombine edilebilir. Bacak Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Dolgu mu daha iyi ? Silikon mu ?

Bacak estetiğinde hiçbir yöntemin diğerine üstünlüğü yoktur, doğru olan hastanın muayene bulgularına göre en uygun kararı verebilmektir. Ancak klinik tecrübelerim ve kanaatim silikon protez opsiyonunun daha pratik ve hızlı sonuç veren bir yöntem olduğu yönündedir.

Lipomlar Bacak estetiği ile düzelir mi ?

Lipomlar tek tek çıkartılabileceği gibi eğer çok büyükse bacak estetiği esnasında liposuction yöntemi ile çözümlenmiş olur. Bacak Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Bacak ameliyatı hangi aylarda olunmalı ?

Bacak estetiği ameliyatı her mevsimde, dönemde yapılabilir. Burada önemli olan hastanın kendini ameliyata hazır hissetmesidir.

Takılan protez hareket eder mi ?

Silikon protezi yerleştirirken protez ölçülerinde bir cep oluştururuz, dolayısıyla yerleştirilen silikon protez hareket etmez.

Bacak düzeltme sonrası iz kalır mı ?

Parantez bacak estetiği ameliyatında diz arkasından 3-4 cm lik kesi yapıyoruz, ameliyat bitiminde kesi estetik, gizli, kendiliğinden eriyen dikişlerle kapatılır. İlk 2-3 ay kesi hattı hafif kızarık çizgi olarak belli olur, sonrasında solmaya başlar. 6-9 ay sonra hemen hemen ten rengine ulaşır ve belli belirsiz hal alır. Bu süreç esnasında ilave tedavilerle izin daha da kaliteli iyileşmesini sağlamaya çalışırız.

Diyabet hastası bacak ameliyatı olabilir mi ?

Diyabetik hastalarda önemli olan kan şekeri regülasyonudur. Bu hastalar eğer tedavilerini daha dikkatli bir şekilde sürdürüyorlarsa her ameliyatı olabilirler.

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading... More
Telefon ET
WhatsApp