Blog Sayfamız

Bacak Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Liposuction ile Bacak inceltme

Liposuction ile Bacak inceltme

Bacaklarında sorun olan kadınlar genelde uzun çizme ve mini etek giymekte zorlanırlar. Bu yüzden bacak estetiği günümüzde sıkça yapılan estetik ameliyatlar arasında yer almaktadır. 

Bacak estetiğinde en çok arzulanan bacakların inceltilmesidir. Bu yüzden yeni yöntemler geliştirilerek bacak bölgesine liposuction yapılarak bacak estetiği ameliyatları yapılabilir. Yapılan liposuction slim lipo adı verilen bir işlem olup genelde bölgesel yapılan bir işlemdir. 

Bacak inceltme ameliyatı genelde bacak kalınlığının vücut dengesine oranı ile hesaplanarak yapılabilir. Fazla olan yağ dokuları alınarak belki birkaç seansta bu işlem yapılabilir. Ameliyat ağrısız ve sızısız geçer. Ameliyat sonrasında hasta kısa bir süre içerisinde normal hayatına döner. Bu süre bir gündür. 

Ameliyat esnasında alınan yağların alımında bir denge olmak zorundadır. Bacakta ki yağ oranı iyi dengelenmez ise, sonradan kişiye sağlık sorunları açabilir. Bu yüzden bacağınızın birden bire ip ince olmasını beklemek hasta için doğru olmaz. 

Baldır ve basen bölgesinde ki kilo oranına göre bacağa liposuction yapılır. Bu denge kişinin aynı zamanda yaptığı diyet ile de bir arada yürütülerek kişinin kendisine bakmasıyla daha verimli sonuçlar verecektir.

Her ne kadar ameliyatlar gündelik hayatımızda çok önemli olsa da, her şeyin çözümü olarak görülmemelidir. Ameliyatı olduk bitti gibi düşünülür ise, bu ameliyat sonrasında tekrar yaşanacak sıkıntıların önüne geçmek zorlaşacaktır.

Bu Sayfa 7.697 kez ziyaret edilmiştir.

Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir