Blog Sayfamız

Bacak Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Liposuction ile Bacak inceltme

Liposuction ile Bacak inceltme

Bacaklarında sorun olan kadınlar genelde uzun çizme ve mini etek giymekte zorlanırlar. Bu yüzden bacak estetiği günümüzde sıkça yapılan estetik ameliyatlar arasında yer almaktadır. 

Eğer çarpık bacak ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Ana sayfa » Blog » Bacak İnceltme » Liposuction ile Bacak inceltme

Video Anlatım

Bacak Estetiği Ameliyatı İle Arzulanan

Bacak estetiğinde en çok arzulanan bacakların incelmesi dir. Bu yüzden yeni yöntemler geliştirilerek bacak bölgesine liposuction yapılarak bacak estetiği ameliyatları yapılabilir. Yapılan liposuction slim lipo adı verilen bir işlem olup genelde bölgesel yapılan bir işlemdir. 

Hangi Oranda Bacak İncelir ? 

Bacak inceltme ameliyatı genelde bacak kalınlığının vücut dengesine oranı ile hesaplanarak yapılabilir. Fazla olan yağ dokuları alınarak belki birkaç seansta bu işlem yapılabilir. Ameliyat ağrısız ve sızısız geçer. Ameliyat sonrasında hasta kısa bir süre içerisinde normal hayatına döner. Bu süre bir gündür. 

Ameliyat esnasında alınan yağların alımında bir denge olmak zorundadır. Bacakta ki yağ oranı iyi dengelenmez ise, sonradan kişiye sağlık sorunları açabilir. Bu yüzden bacağınızın birden bire ip ince olmasını beklemek hasta için doğru olmaz. 

Baldır ve basen bölgesinde ki kilo oranına göre bacağa liposuction yapılır. Bu denge kişinin aynı zamanda yaptığı diyet ile de bir arada yürütülerek kişinin kendisine bakmasıyla daha verimli sonuçlar verecektir.

Ameliyat Sonrası

Her ne kadar ameliyatlar gündelik hayatımızda çok önemli olsa da, her şeyin çözümü olarak görülmemelidir. Ameliyatı olduk bitti gibi düşünülür ise, bu ameliyat sonrasında tekrar yaşanacak sıkıntıların önüne geçmek zorlaşacaktır.

Bacak İnceltmenin Ameliyatsız Yöntemi Var Mı ? 

Kalın bacaklara sahip olan hastalar ilk önce diyet ve egzersiz ile bacak kalınlığının önüne geçmeyi denerler. Bu işlemler kısmen başarılı olur. Ama bacak bölgesinde inatçı yağlar her zaman diyet veya spor ile vücuttan çıkmaz. Cerrahi bir müdahale ister. Bu durumlarda eğer deformitesi yüksek ise hatanın ameliyat olması gerekir. Ayrıca diyet ve spor ile verilen yağlar sonrasında bölgede selülit oluşma ihtimali de vardır. Ama ameliyat ile bu gibi durumlar yaşanmaz. 

Bacak İnceltme Ameliyatı Sonrası Bacakta Ameliyat izi Kalır Mı ?

Bacak inceltmek için liposuction dediğimiz yöntem uygulanır. Bu yöntem ile yapılan yağ alma işlemleri çok minik proplar ile yapıldığı için ameliyat sonrası cerrahi bir iz kalmaz. Bazen lazer, bazen var veya lazer liposuciton teknikleri ile ameliyat yapıldığında da ameliyat izsiz olur. Ortalama olarak 2 hafta sonra bacak bölgesinde ki ödem ve şişlikler de giderek final halini alır.

Liposuction Ağrılı Bir İşlem Mi ?

Liposuction işlem esnasında ya lokal yada genel anestezi uygulanır. Her ikisinde de bölgeden yapılan çalışmalar hasta tarafından hissedilmez. Bu yüzden ameliyat ağrısız ve sızısız geçer. Ameliyat sonrasında da yapılan ağrı kesiciler ile de ameliyat sonrası konforlu hale getirilir. Yani ne ameliyat esnasında nede ameliyat sonrasında ağrı sızı yaşanmaz.

Bacak inceltmek için bir diyet uygulaması var mı ?

Bacak inceltme amacıyla yapılacak maalesef diyet uygulaması yoktur. Diyet yaparak tüm vücudumuzu inceltebiliriz ama selektif olarak sadece bacağı inceltemeyiz.

Bacak inceltme hareketleri(egzersizleri) işe yarar mı ?

Direkt olarak bacak inceltici hareket-egzersiz yoktur, dolayısıyla işe yaramaz.

Bacak inceltmek için tek çözüm ameliyat mı ?

Bacak inceltmek için diz altı ya da diz üstü farketmez tek çözüm ameliyat olmaktır.

bacak eritmeye yardımcı hareketler vücudu dengesiz yapar mı ?

Direkt olarak bacak inceltici hareket-egzersiz yoktur, dolayısıyla vücutta bir dengesizliğe de yol açmaz.

Bacak incelirken aynı zamanda geriliyor mu ?

Hastanın muayene bulgularına göre bazı hastalarda sadece liposuction(klasik ya da Vaser) incelmenin yanında gerilmeye yani daha sıkı görüntü elde etmeye yeterlidir. Bazı hastalarda da uyluk germe gibi ilave germe işlemleri yapmak zaruridir.

Bacak inceltme sonrasında bacak eski haline geri döner mi ?

Yapılan her ameliyattan sonra hastanın bunu koruyabilmek için dikkat etmesi gerekir. Tekrar eski haline gelmesi çok zordur ama yine de dikkat edilmez ise hiçbir şeyin korunabilmesi asla mümkün değildir. Liposuction ile Bacak inceltme

Bacak inceltmek için illa liposuction yapılmalı mı ?

Bacak inceltmede her zaman liposuction yapmak zorunda değiliz ama bunun kararınız hastanın muayene bulgularına göre oluşturmamız gerekir. Liposuction ile Bacak inceltme

Ameliyat Sonrası iyileşme süreci,Kaç gün hastanede kalıyorum ?,İş hayatıma ne zaman dönerim ?

Bacak inceltme ameliyatını diz altı ve diz üstü iki şekilde ele almamız gerekir. Diz altı için yapılan inceltmelerde çoğunlukla liposuction yaptığımız için hasta aynı gün taburcu olur, 3 hafta korse kullanır, ayaklarında ödem fazla olmaz ise 5-7 gün içinde iş yaşantısına döner.

Diz üstü bölgesinde bazen sadece liposuction yapmak yeterli olur, aynı gün taburcu olur, 3 hafta korse kullanır, 4-5 gün içinde iş yaşantısına döner. Liposuctionla beraber uyluk germe yapma lüzumu varsa hasta 1 gece hastanede kalır, ameliyat bölgesinin pansuman ve temizliğini hastaya öğretmemiz gerekir, 2-3 hafta korse kullanır, 2 hafta içinde iş yaşantısına döner. Liposuction ile Bacak inceltme

Anestezi almam gerekli mi ?

Bacak inceltme ameliyatlarının büyük çoğunluğunda genel anestezi gerekir, nadiren küçük olgularda sedasyonla yapabiliriz. Liposuction ile Bacak inceltme 

Bacak inceltme ameliyatında ölüm riski var mı ?

Her ameliyatta ölüm riski vardır ancak estetik-plastik cerrahi hastaları sağlıklı bireyler olduğu için bu risk çok çok çok düşüktür. Aynı zamanda sokakta yürürken bile ölüm riskimiz olduğunu da belirtmek isterim , bundan dolayı sokağa çıkmayı bırakmıyoruz ve hayata devam ediyoruz. Önemli olan gerekli önlemlerin alınması ve titiz bir şekilde değerlendirme yapılmasıdır. Liposuction ile Bacak inceltme

Kaç yaşa ve kaç kiloya kadar ameliyat uygulanabilir ?

Hasta da genel sağlık sorunu yoksa her yaşta ameliyat olabilir. Boy-kilo oranı çok önemlidir, eğer hasta morbidobez(ileri derece kilolu) ise ameliyat yapmak faydadan ziyade zarar verebilir. Dolayısıyla çok iyi değerlendirme yapmak gerekir.

Çöp bacak estetiği ne demek ?

Çöp bacak estetiği ne demek doğrusu bende bilmiyorum. Hastaların değişik isimlendirmeleri oluyor ve her zaman bu terminolojiye hakim olabilmek mümkün değildir.

Makalemizi Değerlendirin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Yorumlar (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon ET
WhatsApp